Vilnius – 1136 padovanotos šypsenos!

Labai ankstyvą rytą jau buvau LTV „Labam Ryte“ ir dairiausi po studiją pilną didelių šviestuvų, kamerų ir visokios įmantrios apartūros. Po vyro, kuris kalbėjo tuo metu, turėjau eiti aš. Kankino gal šioks toks jauduliukas, bet pradėjus šnekėti viskas aprimo, juk tiesog sakiau tai, ką maniau. Ne taip jau ir sudėtinga, taip? :) Galit žvilgtelti 01:10:00 čia.

Turiu pasakyti, kad akcijai tas išėjo labai į naudą, nes iškart po jos gavau laišką iš moters norinčios organizuoti Šypsenos epidemiją Kupiškyje. Paskambinus į Alytaus savivaldybę ir paminėjus akcijos pavadinimą sulaukiau džiaugsmingo klausimo: „aa! Tai čia gi jus rodė per Labą rytą!?“. Žinutės iš draugų ir pažįstamų… Tikrai nesitikėjau, kad laida sulauks tiek atgarsio ir tiek reakcijų.

Grįžus kibau į ruošimąsi visai akcijai – lapeliai norams, lapeliai vardams, remėjų atributika, visas inventorius vedimui ir pan. Po to susitikau su Rita. Galutinai apsvarstėm kai kurias žaidimų detales, susitikom su Aidu, kuris filmavo visą Vilniaus akciją su žavingais rožiniais Mezon marškinėliais :)) (Jam akcija turbūt bus neužmirštama vien jau dėl jų!). Atrodė, kad viskas pasiruošta, bet kaip visada išeidinėjant iš namų pakankino dar tas jausmas „kažką pamiršau“.

Ir štai jau sėdėjom ant Rotušės laiptų ir laukėm po truputį atkeliaujančių dalyvių. Kiekvienas jų atsinešė tam tikrą skaičių lapelių, o mes visai tai sumavom – taip sužinom kiek žmonių bus „užkrėsta“. Džiugu buvo matyti tai, kad kai kurie, kaip, pavyzdžiui fotografuojantis žmogus, Tomas Augustinavičius, į akciją atvyko pamatę reportažą apie akciją per televiziją. Tai reiškė, kad laida davė vaisių.

Akciją pradėjom garsia sirena einant nuo Rotušės iki jos aikštės vidurio. Dėmesys tikrai buvo atkreiptas! Aplink pradėjo būriuotis žmonės tiesiog stebintys akcijos eigą ir komandinius žaidimus, kuriuos žaidė dalyviai.

 

Na, ir štai pirmasis netikėtumas – „Olialią“ mergaitės. Pagirtina tai, kad jos prisideda prie socilianių akcijų, nelieka nuošaly ir nepasididžiuoja. Tačiau net ir renginio pabaigoje viską aptariant su likusiais nusprendėm, kad vos kelios iš jų norėjo būti akcijoje iš tikrųjų ir nuoširdžiai joje dalyvavo. Didelė dalis kitų, atrodė, kad labiau dalyvauja reklaminėje akcijoje ar fotosesijoje. Na, bet mankšta, kurią jos pravedė buvo dalis pasiruošimo, todėl ačiū ir už tai!

Po mankštos, atsipalaidavimo ir simbolinės priesaikos, kai nuo dalyvių balsų skambėjo visa Rotušė, patraukėm link Katedros aikštės. Einant visa grupė žmonių skandavom kareivišką dainą, kuri atspindėjo tai, ką šiandien darome, o sutiktiems praeiviams dalinom lapelius priverčiančius nusišypsoti. Tada visa Pilies gatvė skendėjo galybėj emocijų.

 

Galiausiai pradėjome oficialų lapelių dalijimą miesto centre. Ir žinot kas buvo didžiausias komplimentas man? Prieiti prie žmogaus, paduoti lapelį ir išgirsti „Ei! Čia gi Šypsenos epidemija, taip?!“ arba „O čia gi iš 120 procentų, Šypsenos epidemija! Negalvojau, kad jums pavyks…“. Nuostabu, kad žmonės jau atpažįsta, jau priima kaip šį tą savo, o ne pašalinę akciją. Tai pasiekimas!

Po visko, visko, pasilikome su ištvermingiausiais dalyviais, su tais, kurie labiausiai gyvena šia idėja ir tais, kurie vakar buvo mano didvyriai :) Aptarėme visą akciją, įspūdžius… Jau akcijos metu man retsykiais akyse pradėdavo kauptis ašaros vien suvokus tai, kad štai, aš tai darau. Tiek planuota, tiek organizuota, ir aš tai jau darau! Bet visai pabaigoje tariant baigiamąjį žodį aš nebesusivaldžiau, ašaros pačios ritosi, nes jaučiausi begalo dėkinga dalyviams ne tik už tai, kad padėjo įgyvendinti akciją, užvis labiausiai už tai, kad padėjo įgyvendinti svajonę. O kai jauti, kad dabar čia pat ji pildosi, laimės ašarų jau nebeįmanoma nulaikyt.

 

Post Scriptum
40 dalyvių, trys valandos ir 1136 užkrėsti šypsena žmonės!

(Tomo Augustinavičiaus nuotraukos)

Iveta

10 komentarų

 1. Skaičiau ir šiurpuliukai bėgo kūnu. Kaip smagu, kad Lietuvoje turime tokių žmonių, Iveta, Tu pati šviesiausia ir optimistiškiausia Lietuvos ateitis. Ačiū Tau

 2. iš tikro labai gerai suintriguoji ir sudomini, kur taip išmokai? :) na aišku žavesys irgi ne paskutinėj vietoj :)))
  patinka paprastumas idėjų – akcija tikrai puiki… na smagu, kad esi ir tai darai, Iveta!

 3. Sveikinu.
  Esi unikali ir pavyzdys ne tik man, bet ir kitiems. Visada zavejausi tokiais zmonemis. Tu keiti zmones, keiti gyvenima, keiti Lietuva. Ir mums to tikrai reikia. Gerai kad tu isdrysai. Dauguma, bent jau as, tik pagalvoju ir pasvajoju apie tai. Kad butu daugiau tokiu kaip tu;) Sekmingai ystok…

 4. Laima, ar aš? Pilna tokių žmonių gi :) Tikrai tikrai.

  Ignai, man irgi smagu tokius komentarus perskaityti :D

  Tadai, niekur nesimokiau :) Rašai tai, ką galvoji, jauti ir tiek. Nuoširdumas. Ir man lygis su visais bendraut, nereik jau čia tos ironijos :)

  Genialus, yra yra tokių žmonių. net ir šiandien kalbėjom su Alytaus akcijos dalyviais, kad auga vos ne visa karta tokių iniciatyvių žmonių! O stot žadu VGTU Kūrybinės industrijos.

 5. Buvo labai saunu:) O ir man siurpuliukai bega nuo to kad yra dar tokiu zmogeliuku kaip tu:)Spaudziu rankyte ir nuosirdziai sakau aciu. Kitais metais tikiuosi vel susitiksime:) O dabar nepamirskime savo sypsenu:) Jos geriausias vitaminas:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *