Receptas – kad svajonė „užvestų“

Kiek buvo tokių kartų, kai užsidegei kažkokia idėja, o po to tai nuslūgo? Nes šis tas neišeina, koją kiša įvairios problemos…

Kiek buvo tokių kartų, kai neišdrįsai įgyvendinti didžiausios savo svajonės? Nes visi sakė, kad nesugebėsi, kad gaišti savo brangų laiką – tau nelemta to padaryti…

Kiek buvo tokių kartų, kai pagalvojai, jog Tavo svajonė neįmanoma?

Šios mintys mane yra aplankiusios turbūt jau kokius devynis milijonus kartų. Daugybę kartų susidūrus su pirmomis problemomis, išmesdavau tą svajonę iš savo gyvenimo. O kiek kartų kiti man sakė: „Durna? Kam tu savo laiką čia gaišti?“, „Pamatysi, nieko Tau neišeis, sėdėsi ana tam „kebabų“ kioske ir džiaugsies, kad dar tiek turi!“. Ir kiek buvo kartų, kai aš patikėjau, kai išdaviau savo svajones.

Šiandien aš labai noriu pasidalinti su Jumis viena technika iš paskaitų, kuri padeda laikytis savo svajonės įsikabinus nagais ir dantimis ir patikėti, kad Tavo svajonė yra įmanoma. Išbandžiau pati, bandė du draugai – visi vienbalsiai nusprendėm  -„Super“. Taip pat šiomis dienomis apie ją sužinojo Tomas (mano mokinys) ir Reda (Arbata Juodoji) . Manau, jie irgi norės pasidalinti įspūdžiais, nes tai ką dabar pateiksiu yra Jūsų svajonės varikliukas – be jo nenuvažiuosit iki jokio didesnio tikslo :)

RECEPTAS- KAD SVAJONĖ „UŽVESTŲ“!

REIKĖS: Popieriaus lapo ir rašiklio.

GAMINAM:

1. Lapo viršuje užsirašyti savo svajonę esamuoju laiku arba taip, tarsi ji jau būtų įgyvendinta. Pavyzdžiui,“Aš pilnavertiškai pragyvenu kiekvieną savaitę“; „Kiekviena savaitė nugyventa pilnavertiškai“.

2. Rašom AUKŠČIAUSIA VIZIJA.  Įjunkit savo fantaziją, išjunkit visas ribas, nuostatas, varžymus. Štai čia prieš Tave yra durys. Pro jas įėjus, Tu atsidurtum savo didžiausioje svajonėje. Aš duodu Tau raktą ir leidžiu pro jas įeiti. Tu įžengi į savo gyvenimo svajonę, tai apie ką šitiek laiko svajojai, ten, kur širdis iš laimės daužos kaip niekada. Paimk tušinuką ir raštu papasakok koks tu esi pasiekęs šią svajonę. Kol kas tik bendrai: Ką matai aplink save, kokį save? Ką girdi, ką tau sako kiti žmonės, kokia muzika groja, kokie garsai? Ką užuodi, kokie Tavo kvepalai, kaip kvepia patalpa? Ką valgai, koks to maisto skonis, koks sultingumas? Paliesk save, kuo tu apsirengęs, kokia medžiaga, koks jausmas liesti, pavyzdžiui, savo išsvajotą automobilį, šiurkštu, švelnu? Svarbiausia – emocijos. Rašykit tai, kas jus „užveda“ – tai vienintelė taisyklė.

3. Rašom AUKŠČIAUSIAS TIKSLAS. Čia galit išsiplėsti tiek, kiek tik geidžia Jūsų širdelė. Lygiai taip pat aprašinėkit visus savo pojūčius – ką matot, ką girdit, ką užuodžiat, ką skanaujat, ką liečiat. Tik dar detaliau, dar aistringiau, dar daugiau gyvybės. Taip pat atsakykite į klausimą „Kam jums to reikia? Kodėl to norit?“. Pamatykit savo svajonę tokią aiškią, tokią apčiuopiamą, kaip tik išgalit!

4. Rašom ROLĖS. Na, o dabar pagalvokite koks animacinis veikėjas, koks filmo herojus, galbūt labai ryški asmenybė atitinka Jus šioje svajonėje? Gal tai Superman‘as. Gal tai Moteris „Katė“. Pasirinkite kuo žaismingesnį personažą, tai, kas Jums simbolizuotų Jus :)

5. Rašom RESURSAI. Kas padės Jums pasiekti šia svajonę? Kokie daiktai, kokie žmonės?Na, pavyzdžiui, mes norime idealios fizinės formos. Mūsų resursai – sporto salė, sveikos mitybos knyga, internetas.

6. Rašom SVARBIAUSI PUNKTAI. Kokie yra svarbiausi daykai, kuriuos turi daryti, kad pasiektum savo svajonę? Jei vis dar norime idealios fizinės formos, tai bus – reguliarios treniruotės, mokymasis, domėjimasis apie sveiką mitybą, sveika gyvensena.

7. Rašom 1 METŲ REZULTATAI. Ką konkrečiai būsi pasiekęs po vienerių metų?

8. Rašom 90 DIENŲ REZULTATAI. Ką konkrečiai būsi pasiekęs po 90 dienų?

Visa ši technika – tai įvadas į tikslų rašymąsi. Prieš užsirašant savo tikslą su visais žingsneliais kaip jį pasiekti, manau, būtina yra pasidaryti tikslą „užvedantį“. Nes problemų bus, rūpesčių bus, kitų žmonių šnekų oho kiek bus ir patys abejosit. O štai šis paprastas lapas laikys Jus ant kelio, kad ir kaip sunku bebūtų. Greitu laiku papasakosiu kaip užsirašyti savo tikslą su žingsniais, o dabar, kad būtų aiškiau pateikiu savo pavyzdį:

 

K I E K V I E N A   S A V A I T Ė   N U G Y V E N T A   P I L N A V E R T I Š K A I

AUKŠČIAUSIA VIZIJA. Jaučiuosi esanti ta, kuri kiekvieną savaitę pragyvena bent 10 kartų kokybiškiau nei bet kuris kitas mano bendraamžis, o dažnai net ir vyresnis žmogus. Visas lapas, kuriame planavausi savaitės darbus yra užpaišytas, išpaišytas tik žaliai. Visi darbai iki vieno atlikti! Kaifuoju vartydama šios savaitės darbotvarkę. Matau kaip „pavariau“, kiek „kalnų išvarčiau“, kaip priartėjau prie savo tikslų. O tai tik pradžia! Klausau Nickelback, kuris man dainuoja „Someday i will, someday, somehow!!!“, o galva juda energingai į ritmą, visas kūnas negali iš laimės nusėdėti vietoj, koja muša į ritmą, dainuoju negailėdama balso ir širdis šypsos, nes ši savaitė viena iš geriausių mano gyvenime! Įrodžiau sau ir visam Pasauliui – viskas yra įmanoma!!!

AUKŠČIAUSIAS REZULTATAS. Visi 10 tikslų šią savaitę pasiekti nepriekaištingai. Rašau savaitės dešimtuką blog‘ui ir matau kiek daug turiu pasakyti, kiek daug emocijų verda many, kiek minčių zuja mano galvoj, nes tai buvo pati geriausia savaitė mano gyvenime! Pažiūrėjus į veidrodį matau savo veidą sklidiną pasitenkinimo, laimės ir meilės Gyvenimui. Girdžiu kitų žmonių nuostabos pilnus žodžius, komplimentus, pagyrimus ir skatinimus toliau taip judėti pirmyn, tėvų žodžius pilnus didžiavimosi manimi! Užuodžiu savo kvepalų, gėlių susimaišiusių su vaisiais kvapą kambaryje, kuris įsigėręs į visus mano rūbus, į visus namų kampelius byloja apie pergalės euforiją. Šalia žvakių pamerktos švelnios, gyvybės sklidinos geltonos rožės, kurių aromatas kabina mano giliausius jausmus. Liečiu dienotvarkės kiek grublėtą paviršių, lygius savaitės dienų puslapius ir jaučiu kiek daug energijos, jėgų ir meilės juose įdėta, prisilietimui pajautus pieštuku išraižytas vietas. Valgau „Geisha“ šokoladą, kurio dieviškas skonis tirpsta burnoje primindamas savaitės akimirkas, kai buvau „iš širdies“, kai buvau čia, dabar, šioje akimirkoje. O mano intuicija rėkia, kad tai tik pradžia, tai tik „gėlytės“  to, kas manęs laukia. Kiekviena diena suplanuota ir nugyventa pagal planą – tiesiog be priekaištų. Kitiem buvau taip labai ir taip nuoširdžiai, kad kiekvieną vakarą ėjau ramia širdimi miegoti, nes žinojau – buvau tikra, buvau žmogus, buvau pasaulio super herojė – paprastas žmogus. Visoms pamokoms mokiausi iš milžiniško noro žinoti, suprasti, pajausti, patirti. Kiekvienas naujas faktas drebina mano vidų bylodamas apie ateitį, kuri su kiekviena sekunde tampa vis realesnė ir apčiupiamesnė. Mėgaujuosi šia „kelione“. Trykštu laisve, sveikata, gera savijauta, gyvybe. Mano kūnas kiekvieną žingsnį žengia su didinga aistra, nes jis idealus, tobulas savo netobulumais, prižiūrimas, mylimas. Mano laisvalaikis užpildytas širdelę glostančiomis emocijomis, mylimais žmonėmis, išskirtinėmis asmenybėmis, naujomis patirtimis ir žavėjimusi tuo, kas dedasi mano gyvenime. Galiu sau leisti visa ko noriu, jaučiuosi užtikrinta dėl materialių dalykų ir sąmoningai naudoju pinigėlius tam, ko tikrai noriu. Ne dienomis, o sekundėmis tobulėju kaip asmenybė, visa savimi jaučiu kaip „augu“, kaip steibiuos aukštyn ir siekiu rankomis tik ryškiausių žvaigždžių. Ir tai tik todėl, kad Tu, Gyvenime, sužavėjai mane nuo galvos iki kojų pirščiukų!! Negaliu nustoti žavėtis!…

ROLĖS. Aš esu šio Pasaulio super herojė – paprastas žmogus.

RESURSAI. Darbotvarkė, 120% BLOG‘as, projektas „Aš su Tavimi“, mano mokiniai, mokykla, mano mokytojai, mylimiausieji, visas Pasaulis, finansų sąsiuvinys, sėkmės knyga, „Kitas Variantas“.

SVARBIAUSI PUNKTAI. Planavimasis. Davimas kitiems dukart daugiau, nei imimas. Aistringas mokymasis. Dvasinė ir fizinė sveikata. Pilnavertiškas laisvalaikio leidimas. Optimizuoti finansai. Aktyvi saviugda. Meilė ir aistra Gyvenimui.

1 METŲ REZULTATAI. Gebu idealiai, efektyviai ir greitai susiplanuoti dieną, mėnesį, metus. Stipriai apkabinu savo mokinę Guostę ir pasveikinu ją tapus Guoste Marija Norkūnaite, sėkminga asmenybe, „vartančia“ didžiausius kalnus. 120% blog‘as tampa tūkstančių žmonių paskatinimu ir varikliuku. Su kaupu įgyvendintas projektas „Aš su Tavimi“, kuris įkvėpia tūkstančius lietuvių, sužavi Pasaulį. Mokykla pabaigta atestatu 9,10-ukais ir visais egzaminais išlaikytais bent 50% balu. Pavydėtina sveikata, žadą atimanti figūra, sveika mityba ir sveikas gyvenimo būdas. Draugai, kurie yra patys „tikriausi“, patys nuostabiausi ir patys mylimiausi žmonės minantys šią žemę. Šeima, kuri begalo didžiuojasi turėdama tokią dukrą ir tokią seserį. Antroji pusė, kuri beproto Myli ir yra Mylima.  Visiškai optimizuotos išlaidos ir absoliutus savęs išlaikymas finansiškai. Pabaigti „Kito Varianto“ paskaitų kursai ir entuziastinga pradžia įsiliejant į K.V. veiklą jau kaip lektorei. Nauji asmenininiai mokytojai, padedantys man eiti pirmyn savo gyvenimo tikslo link. Absoliutus laimės pojūtis kiekvienai sekundėlei.

90 DIENŲ REZULTATAI (iki sausio 17d. Mano gimtadienis!). Visus suplanuotus darbus atlieku 90%. Filmukas „Aš su Tavimi“ sukurtas, paleistas plačiąjai visuomenei, apie mus rašo pasauliniai tinklai, galiu tvirtai pasakyti – įgyvendinau šią savajonę, tikslą dar daugiau nei planavau. Pusę metų kaip gyvuoja 120% BLOG‘as, turi 1000 gerbėjų Fb. Guostė jau paėmusi interviu iš norimos srities sėkmingiausio žmogaus, praėjusi sėkmės ir nesėkmės psichologijos aspektus, susirašiusi visus pagrindinius savo tikslus, išmokusi efektyviai planuotis savo laiką, pradėjusi dirbti su savo vertybėmis ir viską taikanti praktikoje. Tomas jau laisvai planuojasi savo laiką ir džiaugiasi milžiniškais rezultatais. Jurgita iki kelionės į US spėja praeiti angliškai sėkmės, nesėkmės psichologijos aspektus, tikslus, laiko planavimą. Esu konkrečiai susiplanavusi ką dar likę pakartoti, išmokti, kokias spragas užglaistyti moksluose. Nei karto nesu įsidėjusi į burną kitokios mėsos kaip tik vištienos, visas daržoves šeimai nuperku turgelyje, du kartus per savaitę šeimai ar draugams paruošiu „sveikus“ pietus ar vakarienę. Per dieną išgeriu 2l. vandens. Kartą per savaitę bėgioju Pasakų arba Vingio parke. Didžiausią dalį laiko skiriu tiems žmonėms, kuriuos labiausiai myliu, arba kuriuos tikrai vertinu, gerbiu, žaviuosi. Finansų optimizavimo dėka už savo lėšas nusiperku sau kamerą. Visas užduotis duodamas „Kito Varianto“ paskaitose atlieku 120% – taikau praktikoje. Jaučiuosi tvirtai stovinti ant šios žemės ir besišypsodama Pasauliui garsiai tariu: „Tu dar nematei, kiek aš iš tikrųjų galiu!“

 

Post Scriptum

Arbata Juodoji: „Na, tai iš tikrųjų yra nuostabu“, „Dabar pamažu suprantu, kad gal tai ir nėra jau taip sunku ir neįmanoma“…

24 komentarai

 1. Galiu skaityt vėl ir vėl, nes kokia tai teisybė!!! Iš tikrųjų išbandžiusi tavo šį metodą galiu pasakyt, kad Receptas „Popieriaus lapas ir tušinukas“ daro stebuklus. Labai smagu šiltą vakarą prisėsti su arbatos puodeliu ir į storą užrašų knygą rašyti savo svajones. Tai tikrai nerealu! Kai viskas susidėlioja į vietas, kai tu konkrečiai susirašai, ko nori, ta svajonė nebeatrodo nepasiekiama. Atvirkščiai – pamatai, kad daugelio dalykų gali imtis čia ir dabar.
  Ir aš būtinai pabandysiu čia, į savo blog’ą, užrašyt tai, ką užsirašiau į popieriaus lapus tą vakarą. Ir man atrodo kuo toliau, tuo daugiau rasis blog’uose panašių įrašų, nes tai tema, verta dėmesio.
  Ir ačiū dar kartą, nes Tu tikrai man PADĖJAI :)

 2. Nepyk, bet netikiu, kad tu esi laiminga ;) Laimė yra trumpalaikis cheminis procesas, kuris ilgiausiai trunka kelias valandas, čia tiesiog eilinė psichologija pagaminanti laimės chemijos keliom minutėm ;)

 3. Arbatajuodoji, man nėra nieko džiugiau, kai matau, kad tai veikia, kad kažkas ne vien perskaito, o vat ir daro! :) Na, o ar bloguose vis daugiau tokių įrašų rasis, tai čia retorinis klausimas :D Ne visiem to reikia ;)

  Airina, ta proga popieriaus lapą ir tušinuką į rankas! :))

  Exuss, Dėkui!

  Burbul, na iki šiol religija nesutaria su mokslu dėl to, iš kur kilo žmogus :) Manau, tai diskusija be galo. Čia lygiai taip pat – Jūs tikit ta tiesa, kad laimingas gali būti kartą per savaitę, keturis per mėnesį ir t.t. Aš tikiu, kad laimė tai nėra koks tai krykštavimas ir šokinėjimas iš laimės. O tasai pojūtis, kurį aš turiu galvoje trunka ilgiau nei kelias valandas ;)
  Aš tuo tikiu – reiškia tai mano tiesa. Jūs tikit anuo – tai jūsų tiesa. Abi tiesos – teisios :))

 4. Man tai nepadeda kazkodel..nenoriu but kazkokia blogiete ar terseja, bet nepadejo…nezinau kodel…Esu begalo nusivylus gyvenimu siuo metu. Susijus su mano svajone. Tai galbut del to ir nepadejo.

 5. Vika,na, tokių dalykų depresijai malšinti ar pramogai naudoti ir nereikėtų :) Tuo labiau rašyti, kai tokios emocijos. Labai daug reiškia ir tikėjimas tuo, ką darai.

 6. Neseniai uztikus tavo bloga, buvo apemes toks entuziazmas ir buvau tapusi keliom dienom optimiste. Bet…siandien ryte mama lyg niekur nieko, kaip visada, isejo i darba. Grizo ir pasake, kad danai staiga atvaziavo eme ir uzdare imone nieko is anksto nepranese, o ji rytoj dirba paskutine diena. Ir dabar viskas apsiverte aukstyn kojom, kadangi gyvenam tik dviese su mama, o as moksleive ir nedirbu, tai dabar viskas slysta is po koju atrodo. Ir kaip tokiu momentu islikti optimiste? Nebeiseina galvoti optimistiskai ir buti entuziastiskai…

 7. Vika, greičiausiai nepadėjo dėl to, kad nedarei to, ką pasakoja čia bloge.

  Viena iš pagrindinių problemų yra ta, kad visokios sėkmės knygos, straipsniai sako „turite eiti ir daryti ką norite DABAR, turite siekti savo tikslų DABAR“, tačiau žmonės vietojo to, kad eitų ir padarytų ko trokšta – tiesiog toliau skaito tą straipsnį, o perskaitę eina užsiimti kuo nors kitu, o ne svajonių siekimu (tas pats man ir nutinka).

 8. Aš dažnai išgirstu šiuos žodžius: „Pamatysi, nieko Tau neišeis…” Ir tada prisimenu V.Bendžoto žodžius: „Pats didžiausias malonumas – padaryti tai, ko kitų nuomone, jūs padaryti negalite.“

 9. Atgalinis pranešimas: 120% TIKSLŲ DEŠIMTUKAS - 4 SAVAITĖ

 10. Šarūne, manau, jau atsakiau į Tavo klausimą Tau asmeniškai :)

  Exuss, absoliučiai pritariu. Gryniausia tiesa :)

  Raimondai, taip :) Beje tie patys žmonės, kurie kažką tokio pasako, po kiek laiko ateina ir atsiprašo: „Žinai, vis dėlto padarysi…“

 11. Sarune, entuziazmas ir optimizmas negali pasigaminti be tinkamo idirbio.
  Siuo metu Tau reikia paziureti, kaip galima padeti mamai susirasti darba, tad reikia atlikti kuo daugiau veiksmu ta linkme. Padek jai issiusti 200 CV visiems imanomiems darbdaviams, tiesiai i imones, nesvarbu ar jos iesko darbuotoju ar ne ir tikrai darba rasit! Jei nepadesi sau, Dievulis tau irgi negales padet;)

 12. Hey! I have been following your blog for 4 days now and i should say i am starting to like your posts.I guess im subscribing now for not missing anything new.

 13. Aš dar tik vakar radau šią informaciją ir esu tuo labai patenkinta. Tiesiog buvau šiek tiek „pasiklydusi“ savo gyvenimo kelyje. Atrodė viskas beviltiška, nes per Lietuvą keliauja krizė ir nieko padaryti neįmanoma. Beieškodama informacijos savo kursiniam darbui, užklydau čia ir tada viskas pasikeitė. Supratau,kad turėjau daug planų, svajonių tik aš jas kažkur išbarsčiau. Prisiminiau, kad ir aš turėjau aiškų tikslą ir galiu pasakyti labai drąsiai, kad jis pildėsi. Galiu tik patvirtinti, kad reikia turėti tikslą, o priemonės jam pasiekti ateina pamažu, aišku, nesakau, kad be pastangų, bet mano atveju, jų daug ir nereikėjo. Susitikdavau su reikiamais žmonėmis, įvykdavo tai kas atrodė neįmanoma. Bet vos tik pamiršau kur einu ir ko noriu, viskas pamažu emė slysti man iš rankų. Atrodė nėra vilties, kad įvyktų kažkas gero. Ačiū Ivetai ir kitiems. Perskaičiusi jau dalį informacijos, o ypač apie tai, kad reikia ant lapo užsirašyti svajones, aš iš naujo gimiau, pajutau, kad noriu tų pačių dalykų, tik va buvau „pamiršusi“, kad reikia žinoti kryptį, kad galėtum eiti gyvenimo keliu!!!

 14. Atgalinis pranešimas: 120%blogo receptas KAD SVAJONĖ UŽSIVĘSTŲ

 15. Ir kodėl aš tik dabar atradau šį blog’ą? Paskutiniais metais mano gyvenimas liūdnas ir nykus, o paskutiniais mėnesiais atrodo, kad didesnio chaoso nebuvau patyrus.. Žiūriu į jau savaitę laiko gulinti nesudėtą stalą ir galvoju, kad dabar jau reikia ne tik jį „sumeistrauti“, bet ir visą savo gyvenimą sudėti tvarkingai į stalčiukus.Jau senai apie tai galvoju, tik atrodo kad laikas sustojęs, tereikia tik gero spyrio…Perskaičius šį įrašą jaučiu ir tikiu, kad jau ryt ryte stalas stovės taip kaip jau senai turėjo stovėt, o mano gyvenimas po truputi grįš į savas vėžias. AČIŪ!

 16. Labas, meilikantri :) Atradai tada, kada ir reikėjo, matyt. Tikiuosi, kad iš tiesų nors trupučiu tos mano mintys įkvėps ne tik geresnei nuotaikai, tačiau tikriems veiksmams, tikriems, nors ir mažyčiams, pokyčiams. Ir nėra už ką :) Man didžiausia padėka yra toks komentaras!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *