Poilsio namelyje prie jūros ypatumai – nuo a iki z

Antrą vasarą išvykstame trumpam pailsėti prie jūros čia, Lietuvoje, Šventojoje todėl turime jau šiokį tokį įsivaizdavimą kokius namelius ten galima rasti už patrauklią kainą bei kaip geriau susidėlioti savas atostogas pajūryje, kaip nuvykti, parvykti, kur pramogauti, ką vežtis ir taip išlošti. Tačiau, manau, kiekvienas iš mūsų turime labai skirtingos patirties su nuomojamais mediniais nameliais prie jūros, ne kiekvienas ir mėgstam tokį „komforto lygį“. Taigi, po savų atostogų, keletas pastebėjimų, praversiančių galbūt net ir jums atostogaujant Lietuvos pajūryje.

Toliau pateikta informacija bus labiau orientuota į Šventąją bei poros poilsį. Tačiau galbūt kažką naudingo suras ir kiti :)

DVIVIETIS, KETURVIETIS?

Kaip ir bet kur kitur atostogaujant, manau, vienas iš svarbiausių dalykų yra nuspręsti keliaviečius namelius pasirinkti. Dažnai teko matyti kompanijas po 4, 6 žmones besinuomuojančius tą patį namelį ar kambarį. Taip yra pigiau. Mano galva tai reiškia: nuolatinį buvimą su tais žmonėmis, ne tiek poilsį kiek būdą praleisti laiką linksmai su kompanija, mažai asmeninės erdvės, ribotas pasirinkimo galimybes, nes tenka taikytis prie daugumos.

Geriau, jeigu yra galimybė, imti atskirus namelius, jeigu jau vysktama su kompanija. Tai suteiks daugiau asmeninės erdvės, nebūsite tokie priklausomi nuo likusių draugų.

Kainos palyginimui:

– KETURVIETIS
Vaivorykštės“ keturviečius namelius ne darbo dienomis galima išsinuomoti net gi už 60LT nakčiai. Savaitgaliais – 80LT. Taigi, žmogui 15-20LT.

– DVIVIETIS
Šią vasarą mes poilsiavome dviese su draugu ir apsistojome „Vienybės“ dviviečiame namelyje, kurį paprastai išnuomoja už 44LT nakčiai, tačiau mums pasiderėjus atidavė už 40LT. Taigi, vienam žmogui 20 LT.
Kaip matome skirtumas nėra kažkoks neįtikėtinai didelis tarp keturviečių ir dviviečių namelių, todėl jeigu yra galimybė sumokėti keliais litukais daugiau už naktį, tikrai siūlyčiau kompanijai (turiu galvoje labiau poras atvykusias kartu) geriau imti atskirus namelius :)

PATOGUMAI?

Kiek žinau Šventojoje galima surasti įvairių namelių – be patogumų, su daliniais patogumais, su pilnais patogumais ir kt. Mūsų namelis „Vienybėje“ buvo su daliniais patogumais, taigi plačiau apie juos:

DUŠAS, TUALETAI
Dušai bei tualetai yra bendri. Tualetais gali naudotis visi be išimties, o štai su dušais yra kiek kitaip. Jeigu praėjusiais metais dar radome vietą, kur už dušą nereikėjo mokėti, šiais metais visose stovyklavietėse mokestis už dušą jau atsiradęs. Daugumoje vietų jis yra 5lt, „Vienybėje“ 4lt už 10-15min. O čia šioks toks patarimas, laikas nėra fiksuojamas, todėl sėkmingai galite išsimaudyti ir dviese už tuos pačius 4 litukus. Na, žinoma, nereikėtų ir piknaudžiauti :)
Tualetai bei dušai yra pakankamai tvarkingi. Jų patalpos yra atskirtos, gana erdvios. „Vienybėje“ suskaičiavau bent tris dušus, nei karto neteko laukti eilės. Tačiau einant į dušą patarčiau rinktis geriau moterų. Skirtumas tik toks, jog jie tvarkingesni.

VIRTUVĖLĖ/ MAISTAS
Virtuvėlė taip pat yra bendra, joje galima rasti visokiausių indų, įrankių nuo iki. Tačiau patarčiau bendrus indus ir įrankius naudoti kuo rečiau, visgi nežinia kas juos naudojo prieš tai ir kam. Mes stengėmės naudoti vienkartinius indus.
Vieni iš greičiausiai besileidžiančių pinigų – pinigai maistui. Todėl, jeigu įmanoma, būtų puiku iš anksto pamąstyti ką atostogų metu gaminsitės ir ko prireiks iš produktų tai darant, taip tikrai sutaupysite. Kitu atveju lieka pusgaminių bei vietinių kavinių, restoranų, kioskelių ar karštų „Žaros“, „Bangos“ čeburėkų pasirinkimas :) Tačiau iš patirties sakau, kad geriau jau pasigaminti pusryčius, pietus, o štai vakarop juk vistiek kažką veiksite miesto centre, todėl ten kas vakarą, jei yra galimybių, labai įdomu išbandyti, paragauti vis kažką naujo.

ŠALDIKLIS
Mūsų namelyje buvo šaldiklis, kuris kuo puikiausiai galėjo užšaldyti ar laikyti šaltai bet ką. Manau, tai tikrai ypač svarbu tada, kai oras yra labai karštas ir organizmas nuolat reikalauja vandens ir dažniausiai šalto.

PATALYNĖ
Jos gali parūpinti ir stovyklos prižiūrėtojai, tačiau patarčiau vežtis savo. O dar ypač dabar, kai taip karšta ir pakanka tiesiog apvalkalų. Jie neužima daug vietos.

NAMELIS
Apskritai, nameliai yra įrengti labai paprastai, yra esminiams poreikiams reikalingi baldai – lova, stalas, lentyna drabužiams. Namelyje yra elektra, taigi ir šviesa. Jeigu rasite tik vieną elektros lizdą, paprašykite, kad jums parūpintų taip vadinamą „prailgintuvą“. Mums dėl to padėjo be jokių klausimų. Sienos dažniausiai būna „popierinės“, jeigu jau apkalbinėsite ar ką kita neviešinamo veiksite, tai stenkitės tyliai :)

Ir geriau užsirezervuoti namelį iš anksto, nes jo ieškoti vietoje, o ypač sezono metu, reikalauja daug kantrybės ir nervų.

O bendrąja prasme mes į namelį žiūrime tik kaip į vietą pernkavojimui, dienomis buvom prie jūros, o vakarais vykdavome papramogauti.

PRAMOGOS?

PRAMOGOS ŠVENTOJOJE
Jeigu mėstate Lietuvos estrada, na, tuomet Šventojoje vakarais ką veikti tikrai surasti. Tiems, kurie jos nemėgsta, patarimas būtų, pramogauti išeiti bent nuo 22val., nes tuomet dauguma vakarinių šou su estrados žvaigždėmis jau būna pasibaigę ir tose pačiose vietose vyresni žmonės užleidžia šokių aikšteles jaunimui.

Mums teko lankytis Titanike, nuo 22-24val. įėjimas nemokamas. Kai mes lankėmės, grojo vien tik House muziką, DJėjus nepasirodė sukalbamas, todėl po kiek laiko išėjome ieškoti kitos vietos, kur muzika bei nuotaikos būtų pakylesnės. Didižioji dalis žmonių jaunimėlis nuo ~17-25m. Tiesa, nuo 24val. už įėjimą turės mokėti vaikinai po 10LT. Kiek nelogiškas dalykas yra tas, jog susimokėti turės net tie, kurie buvę iki tol klube nespręs pasilikti ten toliau. Merginoms nemokamai.

Vėliau, jau apie 24val. užsukome į Paršelio rojų. Turiu pasakyti, kad ši vieta žymiai labiau patiko ir pralinksmino. Po vakarinės programos dauguma vyresnių žmonių išsiskirstė, o net jei keli ir liko, tai tik tie, kurie šoko dar labiau užsidegę nei kai kurie jaunuoliai :)) Muzika, galima sakyti tai, ką girdime per MTV, su retkarčiais rusiškais intarpais. Žodžiu, ten tikrai gavome progą pašokti ir pasimėgauti laiku.

Dar vienas patarimas – geriau nesirinkti „Paršelio rojaus“ vakarienei. Mes likome labai nepatenkinti. Sumokėjome nemažą sumą, o aptarnavimas buvo labai prastas, viskas vyko labai lėtai, laukėme maisto apie 40min, nors tuo metu be mūsų žmonės sėdėjo prie dar trijų staliukų, maistas buvo neskanus, paruoštas tikrai ne su meile, o ir pavalgius toks jausmas apima, lyg skrandis sustojo.

Iš likusių pramogų galbūt galėčiau išskirti ne pirmą jaunystę skaičiuojančius, tačiau visgi atrakcionus, tirą.

PRAMOGOS PALANGOJE
Na, manau kažko labai daug pasakoti apie šį miestą nėra. Tačiau faktas vienas, geriausi vakarėliai vyksta savaitgaliais, o darbo dienomis su tuo kiek sudėtingiau.
Mes ten išbandėme keletą atrakcionų. Tikrai rekomenduoju patį baisiausią iš jų, kurį suprasite pamatę. Bandžiau, patiko patirtis, verta 15LT žmogui. Tik geriau neikite ten persivalgę, nes sukrato viską skrandyje tikrąja ta žodžio prasme. Taip pat buvome siaubo name, kuris pasirodė šis tas įdomesnio šiais metais. Na, pabandėme, buvo vietų, kur sugebėjo išgasdinti, tačiau bendrai siaubas ten „pigus“, nemanau, kad verta už šią pramogą mokėti 15LT žmogui.
Galbūt vieta, kurią rekomenduočiau mėgstantiems Latino muziką, ritmą ir atmosferą, „Elnio ragas“. Ten maždaug nuo 24val. prasideda veiksmas, pradeda rinktis žmonės. O ir DJėjus labai sukalbamas :)
Beje, iš Šventosios į Palangą ir atgal važinėja autobusas, kurio grafiką įdedu apačioje. Iš Palangos į Šventąją paskutinis autobusas išvyksta 24:00val. Jeigu turite studento ar moksleivio pažymėjimą, kelionė jums kainuos tik 1,5LT :)

ORAS?

Vienas turbūt iš bjauriausių dalykų, kas galėtų nutikti per atostogas, tai yra prastas oras. Mes jau prieš vykstant dvi savaitės iš anksto tikrinomės orų prognozes. Galiu pasakyti, kad dažniausiai jos būna palyginti teisingos. Mūsų atveju, iš anksto matėme, kad pirma rugpjūčio savaitė Šventojoje bus saulėta, atvykus taip ir buvo. Tik pačią pirmą dieną sulaukėme trumpučio lietaus, visas kitas laikas karštas ir saulėtas.

www.gismeteo.lt – internetinis puslapis, kuriame galite rasti gana tikslias orų prognozes laikotarpiu nuo 1-12 dienų visuose Lietuvos miestuose.
www.meteo.lt – dar vienas puslapis, kurį naudojame norėdami patikrinti, kada dienos eigoje nusimato lietus ir kokio stiprumo. Įėjus susirandame „skaitmeninę orų prognozę“, perjungiame į rėžimą „krituliai“ ir valandomis matome lietaus išsidėstymą bei jo stiprumą. Šis puslapis laaaabai retai kada apgauna :)
Tiesa, šis laikas Lietuvoje pajūryje yra kažkoks tinkamas keistiems mašalams, kurie išvaizda primena širšes, tačiau negelia. Daugelį jos erzina, nes skraido ir laipioja ant žmonių, net gi gulint ant smėlio pajūryje.

Patarimas – turimą maistą laikyti sandariai, ant savęs nesitepti nieko saldaus. Pastebėjome, kad jas traukia tik maistas.

KELIONĖS TRANSPORTAS?

Na, žinoma, geriausias variantas tai yra automobiliu su draugais. Tačiau ką daryti jeigu toks variantas neišdegė?

Tuomet rekomenduoju rinktis tą patį variantą tik ne su draugais, o „būsimais pažįstamais“ :) Facebook socialiniame tinkle galite rasti keletą grupių, kuriose žmonės skelbia iš kur kada išvyksta, kiek žmonių galėtų paimti ir kiek tai kainuotų. Iš Vilniaus į Klaipėdą realu nuvykti už 25-35LT žmogui. Žinoma, būkite ir jūs realistai, rinkitės atsargiai pakeleivius, tačiau tikrai galiu pasakyti, kad tokia patirtis yra užvis geriausia. Žmonės su kuriais susipažįsti tokių kelionių metu yra vienas iš įdomiausių dalykų, o po to žiūrėk ir ilgamečiais draugais patampam :)

http://www.facebook.com/vaziuoju
http://www.facebook.com/tranzuok
http://www.facebook.com/pages/va%C5%BEiuojuve%C5%BEu/264377876601
http://www.facebook.com/kelione?ref=ts
http://www.facebook.com/pavesiu
http://www.facebook.com/Vaziuojamlt

KĄ VEŽTIS?

Kiekvienas esam labai individualus su savais poreikiais, tačiau žemiau surašiau daiktus, kuriuos būtų gerai turėti porai tam, kad jaustumėtės komfortabiliai. Žinoma, daugelio jų galima atsisakyti siekiant vežtis tik tai, ko neišvengiamai prireiks.

 • Rankšluosčiai trys (Paprastai mergina naudoja du – plaukams ir kūnui, vaikinai vieną, todėl geriau turėti tris mažus rankšluosčius.)
 • Dekiukas (Prie jūros galima naudoti ir atsivežtus rankšluosčius, tačiau jie vistiek turės būti dideli tam, kad būtų galima atsigulti ant smėlio. O tai reiškia, kad vienas dekiukas užims mažiau vietos nei du papildomi dideli rankšluosčiai.)
 • Kuprinė (Mes nenorėjome palikinėti brangių daiktų namelyje, o taip pat nepanorau ir aš vežtis kažkokios papildomos rankinės sau, todėl ėmėme tik vieną mažytę kuprinę, kurią nuolat nešiojo mano draugas. Joje tilpdavo visi reikalingi mūsų daiktai pajūriui bei brangūs daiktai.)
 • Muilas (Patarčiau geriau vežtis muiliuką, o ne dušo želė. Keliaujant nuolat visko įvyksta – apsipilama, išsitepama ir kita. Su muilu žymiai paprasčiau išvalyti dėmes nei su dušo želė)
 • Skėtis
 • Dvejos batų poros vienam (Šaltesniam ir šiltam orui)
 • Tualetinis popierius (Dažniausiai stovyklavietėse tokio dalyko nėra)
 • Patalynė (Jau minėti užvalkaliukai)
 • Vienkartiniai indai (Pakaks gilesnių indelių maistui ir puodelių gėrimams, galbūt šaukštelių dar)
 • Pakrovėjai
 • Šiltesnė apranga
 • Maudymukas
 • Šiek tiek puošnesni drabužiai vakarams
 • Kepurė, skarelė (būnant didžiąją dienos dalį ant saulės geriau nejuokauti su tuo)
 • Kremas nuo saulės
 • Fotoaparatas
 • Du šaukštai, peilis, rankšluostėlis iš namų (kad vietoj jų nereikėtų naudoti vienkartinių. O šaukštai, nes jie yra einamiausi ir su jais galima valgyti bet ką)
 • Grynųjų pinigų (Šventojoje bent praeitais metais mačiau tik Swedbank bankomatą)
 • Plaukų džiovintuvas
 • Šampūnas, dantų pasta, šepetėliai, skutimosi reikmenys bei kita reikalinga kosmetika (Geriausia visus skysčius dėti į mažus indelius, tokius, kokie naudojami skrendant ir turint tik rankinį bagažą. Užims minimaliai vietos.)
 • Šukos plaukams
 • Maišelis šiukšlėms (Jeigu apsipirkinėsite, nuolat pakaks ir tų, kuriuos gauname prekybos centruose)

 

KĄ PADARYTI PRIEŠ IŠVAŽIUOJANT?

Turbūt ne vieną prieš išvykstant ir jau išvykus kamuoja paranoja, jog kažką užmiršote. Kartais daiktus, kartais dalykus, kuriuos vertėtų atlikti prieš išvažiuojant. Trumpai tai, ką padarėm prieš išvykstant:

 • Patikrinti ar viskas iš daiktų sąrašo supakuota
 • Užsukti vandenį (Tokios nelaimės atsitinka būtent tada, kai būname išvykę, todėl geriau apsidrausti iš anksto užsukant vandenį)
 • Uždarinėti langai (Jeigu apylinkėse siaustų kokia audra geriau langus laikyti uždarus)
 • Pamaitinti augintinius
 • Palieti gėles, padėti į pavėsį
 • Atsarginius raktus palikti draugams
 • Išjungti elektros prietaisus

Galbūt turite dar kokių pastebėjimų? Patarimų? Minčių? Pasidalinkit :)

Iveta

4 komentarai

 1. Ką galėčiau pridurti:
  Šventoji yra gan ramesnis miestelis, ten dažniausiai yra mažiau žmonių, tad „vakarėlių liūtams“ tai yra ne pats geriausias pasirinkimas, tačiau esant su draugais (gal būt ir naujais) ar su savo antrąja puse tai yra idealus pasirinkimas.
  Kainos žymiai mažesnės nei kituose Lietuvos kurortuose.
  Dėl apsistojimo kainos tai visiškai sutinku, tačiau mes, su beveik visais patogumais imdavom „lovą“ už 20Lt vienam žmogui (aišku kiek tokiau nuo jūros, Mokyklos g.), tačiau mes ten apsistojame kasmet, todėl kaina derinama kaip nuolatiniams klientams.
  Iš pramogų, kiek pamenu, ten nėra labai didelio pasirinkimo, tačiau prestižiškiausi restoranai yra „Titanikas“, „Paršelio rojus“, „Žvejų užeiga“ (Šventosios įlankoje prie pat jūros, o ir kainos ten padorios, ir linksma (P.S. man ten geriausia užeiga)), po to Robinzono užeiga ir Piratų smuklė (lygtais taip vadinos anksčiau).
  Dėl oro, tikrai geriausi gismeteo,ru ir meteo.lt, kita alternatyva, kuri irgi yra pakankamai patikima yra http://www.windguru.cz/ (yra ir kita su valandomis ir žemėlapiu, tačiau nepamenu).
  Transportas – galima rasti ir autobusų už 35-40Lt, tačiau reik gerai paieškoti (geriausia yra su draugų kompanija ;]).
  Dėl vežamų daiktų tai manau yra kiekvieno reikalas, vieni susikrauna kuprinę ir jiems pakanka, kiti (kaip mano mama) krauna fūros priekabą ;D.
  Prieš išvažiuojant dar svarbu užsukti dujas (jei tokias kas turi dar) ir pasiimti smagią nuotaiką ;]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *