Laiko planavimas – kai iš gyvenimo dingsta chaosas

Tai, kuo pasidalinu šiame įraše, yra daugiau nei metų patirties vaisius ir mano pačios kiekvieną savaitę taikoma sistema. Už ją atsakau tiek, kiek pati atsakau už save. Tačiau žinau viena  – visai neseniai bandžiau jos nesilaikyti savaitę. Patikėkit, užteko to balagano, kuris buvo grįžęs į mano gyvenimą, daugiau to nebekartosiu. Taigi, žiūrim ką turim :)

NAUDA IŠ ŠIOS TEMOS:

1. Pagaliau suprasi ką reiškia gerai miegoti naktimis, nes viskas, ką turi padaryti bus po rankom ir suplanuota.

2. Pasirodys, kad paroje staiga atsirado daugiau valandų.

3. Nereikės atsiprašinėti kitų dėl užmirštų darbų, pažadų.

4. Sumažės arba apskritai dings nuolatinis nerimas ir stresas.

5. Greičiausiai draugai ar bendradarbiai pradės pastebėti punktualumo užuomazgas.

6. Sumažės arba dings chaosas iš kasdienio gyvenimo.

7. Tikėtina, kad padaugės papildomos ir mėgiamos veiklos.

8. Išaugs rezultatai: padarysite daugiau per trumpesnį laiką.

ŠALUTINIS POVEIKIS:

Komentaruose galite pasidalinti juo, nes jei savaitę pabandysite gyventi sąžiningai pagal tai, ką šis įrašas padės susiplanuoti, laimės bus „pilnos kelnės“.

REIKĖS:

Dviejų A4 popieriaus lapų, tušinuko, pieštuko, dviejų spalvų markerių, 2010 metų dienotvarkės.

1

Susirašom visus visus darbus, susitikimus, reikalus, kuriuos reikia išspręsti ar padaryti per ateinančią savaitę. (Nepamirškit ir malonių dalykų – tai ką norėtum nuveikti dėl savęs, su kuo pasimatyt, kur nueiti.)

2

Prie kiekvieno iš jų parašykite raidę A, B arba C.

A – Labai svarbu ir turi būti atlikta skubiai.

B – Irgi gan svarbu, bet gali palaukti.

C – Darbai, kurių neatlikus pasaulis nesugrius. (Pavyzdžiui, visi malonumai)

A, B, C

3

Apačioje darbų sąrašo lapą paskirstykite į tris stupelius – A,B ir C. Po kiekviena iš raidelių surašykit atitinkamus darbus. Visi A viename stulpelyje, visi B ir visi C.

A, B ir C stulpeliai

4

Tada imam naują A4 lapą ir apvertus jį horizontaliai visą lapą vėl suskaidom į tris stulpelius A, B ir C. Dabar po kiekviena raide rašysime tuos pačius darbus, kuriuos rašėmės ir prieš tai. Kas kitaip? Kiekvieną darbą skaidome iki smulkiausių žingsnių.

Pavyzdžiui, pirmasis mano A darbas yra: Padaryti istorijos testą.

Kadangi jis susideda iš 75 klausimų ir istorinio šaltinio, o testui atlikti turiu 4 dienas, tai šio darbo žingsniai bus tokie:

a) Atsakyti 25 klausimus pirmadienį.

b) 25 klausimai antradienį.

c) 25 klausimai trečiadienį.

d) Istorinis šaltinis ketvirtadienį.

Ketvirtadienio vakarą jau turėsiu atliktą visą istorijos testą ir penktadienio rytą galėsiu jį kaip ir tarėmės su mokytoja – atiduoti.

Kiekvieną darbą skaidom į smulkiausius žingsnius

Lygiai tą patį darome su kiekvienu iš darbų visuose trijuose stulpeliuose. Skaidome iki tokių žingsnių, kuriuos galėtumėm eiti ir daryti jau dabar pat. Jei pažiūrėtumėte nuotraukoje, prie kiekvieno iš darbų yra burbuliukas. Man patinka vizualiai matyti kiek esu padariusi, todėl prie kiekvieno atlikto darbo tą burbuliuką užspalvinu žalia spalva. Savaitės pabaigoje neatlikti burbuliukai – spalvinami raudonai.

Kiekvienas atliktas darbas spalvinamas žaliai. Savaitės pabaigoje neatlikti darbai spalvinami raudonai.

Sveikinu, dabar viskas kas iki šiol tupėdavo Jūsų galvoje ir grauždavo paskutinius likusius nervus dabar guli popieriaus lape. Argi ne ramiau? :)

5

Imame dienotvarkę. Pavartykite ateinančios savaitės dienas. Visi susirašyti darbai sutilps šiuose 7 lapuose, 7 dienose. Belieka tik juos susidėlioti į tam tikras dienas. Tam ir pasitarnauja mūsų raidės A, B ir C. Visų pirma susirašome A darbus ir juos paskirstome po visą savaitę (elkitės racionaliai ir sąžiningai su savim ). A darbai – tai jūsų numeris vienas. Jie turi būti atliekami be eilės ir netempiant gumos. Po to pereikit prie darbų B – lygiai taip pat išdėliokite po visą savaitę. C – lieka paskutiniai darbai, kurie užpildys likusį laiką, todėl ir prašau mylėti save ir sugalvoti kaip galėtumėt save nudžiuginti :) Nes šie darbai turi būti dažniau kaip prizas už tai, kad nugyvenat tokią kokybišką savaitę.

Diena dienotvarkėje

Greitu laiku papasakosiu apie tai, kaip atrodo mano dienotvarkė, kokia tvarka rašausi darbus dienoje ir kitus papildomus „triukus“.

Kokybiška diena

Jei kartu su manimi dabar nesiplanavai, tik permetei akimis ar perskaitei – aš Tave nuoširdžiai užjaučiu :) Galbūt nuskambės žiauriai, bet tikrai nežinau kiek kvailam reikia būti žmogui, kad leistum kažkam kitam už Tave suplanuoti Tavo dieną ir laukti stebuklo, kuris galbūt viską sudėlios taip, jog ir suspėsit viską, ir užteks laiko, ir jausitės laimingi. Stebuklai neateina iš niekur. Jie myli tuos, kurie už sėkmę moka avansu. O šiuo atveju sėkmingos ir kokybiškos savaitės avansas – laiko planavimas.

Post Scriptum

Gali atrodyti labai paprasta ar net per paprasta, tačiau tai turi didelę vertę Jūsų gyvenimuose. Mano laiko planavimas – nuolatos tobulinama sistema. Ir ji nuolatos vis kažkiek pasikeičia. Neabejoju, kad yra ir dar geresnių sistemų, todėl atradus dar kažką geriau – būtinai pasidalinsiu :)

Griežtai, bet teisingai,

Jūsų,
Iveta

67 komentarai

 1. laisvaslaikas, taigi juk žinai kas yra ne taip, ką darai ne taip :) Pats geriausias laikas kažką keisti yra šiandien ir dabar. Auksiniai žodžiai.

  fuflaperdijus, dėkui! Vat tokia reakcija į įrašą man visada yra paaaati maloniausia :)))

 2. įrašas man buvo kaip tik labai labai reikalingas, nes jau galvojau pradėti planuoti. tik man šitoks kruopštus planavimas greitai atsibostų, visgi patingėčiau, todėl, manau, taikysiu kiek kitokią sistemą: kiekvienos dienos vakare į dienotvarkę susirašysiu svarbiausius dalykus, kuriuos turiu atlikti sekančią dieną. tai užtruks kelias minutes, o kitą dieną bus azartas kuo daugiau nuveikti.
  nors gal kada pabandysiu ir tavo aprašytą būdą. šaunuolė :) labai laukiu tavo dienotvarkės pvz!
  o tavo draugai žino apie planavimą?

 3. cloudmaker, aš pilnai Tau pritariu :) Matai, mano gyvenimo ritmas yra savaitėmis, taip yra pas mane.
  Galbūt Tau iš tikrųjų patogiau yra susiplanuoti tik ateinančią dieną? Nes Tu gyveni labiau dienos ritmu :) Ir aš pilnai palaikau vien jau dėl to, kad apskritai atsiranda kažkoks planavimas. Man tikrai džiugu yra žinoti, kad tas laikas skirtas įrašui, tie metai, kurie eina kartu su planavimu nenueina perniek, nes atsiranda žmonių, kurie nusprendžia tuom pasinaudoti ir priima tą, ką dovanoju :)

  Taip, draugai žino :) Tie, kam įdomu, kas domisi ir kam tai aktualu tikrai žino. Tik jei kalbėtume apie bendraamžius dauguma tiesiog net neturi tiek reikalų, kad jiems reiktų planuotis laiką. O aš jau minėjau – man tiesiog nebeįmanoma išgyventi nesiplanuojant :)))

 4. Savo dienotvarkę, savaites (o taip pat ir gyvenimą) planuoju nuo vienuoliktos klasės. Ir taip jau tęsiasi šeštus metus.

  Džiugu dėl Tavęs. Džiugu, jog prasmingai gyveni ir vertini bei brangini laiką. :}

 5. Žinai, paskutiniu metu gyvenu taip, lyg aplinkui niekur nebematyčiau prasmės ir kaip tyčia po ranka pasimaišo Žmonės iš kurių galiu pasimokyti, jų įrašai, kurie verčia eiti pirmyn. Vakar bendravau su vienu Žmogumi, kuris savo mintimis privertė į viską pažiūrėti kitaip. Šiandien pasaulis vėl nusidažė šviesiomis spalvomis ir kaip tyčia Tavo įrašas, kurio patarimais manau būtinai pasinaudosiu ne rytoj ar poryt, o jau šiandien nepaisant to, kad jau antradienis. Iki tol visada susirašydavau ką norėčiau nuveikti tą ar tą dieną, tačiau dažnai pusė darbų likdavo nepadaryti, todėl, kad vietoj to Aš mieliau laiką praleisdavau naršydama prie interneto, ar darydama tai ką mėgstu, o ne tai ką reikia. Galiu pasidžiaugti, kad ir tas išėjo į naudą. Atėjus Naujiems metams dar kartą savo gyvenime verčiu naują puslapį ne nuo rytojaus, o nuo šiandien. Ačiū, už Tavo įrašus, už Tavo nuoširdumą. Manau, Tu ir pati puikiai suvoki, kad visi Tavo įrašai yra didelis paskatinimas veikti daugeliui mūsų.

 6. Puiku. Tik būkite atsargus tie, kurie tik pradeda tai daryti, nes jei pastoviai i C skilty dėsite darbus, t.y malonumus, pasilinksminimus tai to dažniausiai nepadarysite. Vien dirbsite, dirbsite, dirbsite kol galiausiai lūšite :). Nors porą valandų i dieną skirkite tam, ką mėgstate daryti :)

 7. Jei tai darai kas savaitę ir laikais – džiaugiuos už tave :) Planuoju laiką jau nepamenu nuo kada, tikrai daugiau nei 10 metų, bet … planą nuolat koreguoju ir naudoju labiau darbų apmąstymui nei grafikui ar planavimui. Man patinka paprasti darbo kalendoriai, kurio kiekvienos dienos lapelyje įrašau svarbiausius darbus, kontaktus, o užrašiusi ir nebepamirštu (bent dažniausiai :) ) Nebeįsivaizduoju (čia tik pastaruosius metus), kaip galima pamiršti malonumus – paprasčiausiai neatsisakau susitikti su draugais ar ką nors mielo nuveikti vos pasitaiko proga. Sėkmės ir džiaugsmo!

 8. jau ryt nusipirksiu 2010 dienotvarke ir pradesiu taikyti sita metoda :)) iki siol susirasydavau svarbiausius darbus koledzo dienotvarkej, bet tai tik mokslo metam kalendorius.. Todel bandysiu tavo metoda :)) aciu labai (y)

 9. mano dienotvarkė jau laukia manęs :)
  beje, Iveta, galbūt iš asmeninės ir ne tik patirties turi ką parašyti bei patarti pinigų taupymo klausimais? būtų įdomu :)

 10. Šaunuolė. Dar vienas patarimas ,tolimesnius (ateities) tikslus parašyti ant popieriaus ir jie bus ivykditi.Patarimas veikia ,pats išbandžiau.

 11. Iveta, tu – nepakartojama. Aš irgi planavausi savo darbus, tačiau turiu pripažinti, kad tavo būdas geresnis. Ačiū, kad pasidalinai savo metodais. Nekantriai lauksiu kitų „triukų“, ačiū tau už šį blogą :)

 12. Šitas įrašas taip man limpa, sakyčiau, kad man asmeniškai rašė. :)
  TAIP, tikrai TAIP.
  Yra taškas A, yra taškas B. Mes judame tarp tarp šių dviejų taškų tiesėje. Klausimas kaip galima kažką pasiekti be padoraus tikslų sąrašo ir tikslių planų bei terminų?
  Kažkodėl žmonės tingi galvot apie tikslus, tačiau TIK JIE IR YRA SVARBIAUSI.

 13. Žaviuosi tokiu kruopštumu. Man pratusiai prie savo chaoso ir visai juo patenkintai, toks planavimas atrodo iš fantastikos srities. Bet sistema racionali ir verta dėmesio, kai atsiranda poreikis laiko reguliavimui :) Lenkiu galvą ir siunčiu link’ą sesei, kuri nieko nespėja…

 14. Tikrai, žaviuosi ne tik kruopštumu. Atrodo, paprastas popieriaus lapas… Manau svarbu paprastumas ir prisitaikymas pagal save, kad norėtųsi planuoti :) Man gal kiek per sudėtinga būtų kasdien taip planuotis, tačiau savaitei darau panašiai. Būna užsirašau ant lapelio dienos darbus ir daugiau į jį nebe pažiūriu. Gal svarbu pats planavimas, juk svarbius darbus tikrai prisiminsiu, o jei ir pamiršiu kokį nesvarbų, juk nesvarbu

 15. Aš būsiu prieš šitą metodą! Nes tikslus planavimas iš žmogaus padaro tik užduotis vykdantį robotą, atimą laisvę ir improvizaciją, minties polėkį. Kai žinai ką darysi rytoj – tvarkingas gyvenimas, kai žinai ką darysi poryt – rutina ir nuobodybė.
  Esu daręs tuos planus, rašęs tuos darbus į sąrašus svarbius ir nesvarbus, ir jaučiausi lyg gyvenčiau kito žmogaus gyvenimą, lyg kiti už mane jau būtų nusprendę ką ir kada ir kiek reikia padaryti.
  Gal jūs ir kiek kartų šypsositės ir juoksitės irgi esate suplanavę savaitę į priekį?

 16. Aidai, Iveta 12-okė;DD Čia tarp kitko ;D

  O šiaip Iveta ačiū už šį įrašą! Savo dienas planuodavau, bet tai buvo greičiau geros nuotaikos iš vakaro išsišokimas, kai prisirašydavau daug ko nereikalingo ir niekur nevedančio.Atlikdavau – o džiaugsmo nerasta. Dabar pradėjau naudotis tavo metodu ir visų pirma, ką pajaučiau dar nė neįpusėjusi, tai kad per dieną padariau daug daugiau nei maniau galiu ir dar didesnį džiaugsmą. Džiaugsmą todėl, kad ant lapo susirašiusi didesnius tikslus, kasdien juos „susmulkinti“ į mažesnius ir stebėti, kaip artėji to didesniojo tikslo link yra labai didelė nauda. Pradedu galvoti, kad taip galiu daug padaryti ;]]

  Žinoma, aš dar tik pradėjau, bet man tai jau patinka. Manau, kad galbūt su laiku sistema labiau susavitės, pagal mano patogumą, bet pats principas – tikrai puiku!

 17. Exuss, nepyk, atsakysiu į tavo komentarą ;] Manau, kad šis planavimas labiau skirtas ne tam, jog žinotum, ką veiksi kiekvieną savo gyvenimo minutę. Tačiau aplinka – mokykla, darbas, kitokia veikla ir įsipareigojimai – ir taip mus spaudžia. Negi nebūna, kad yra tiek darbų, kurių ne visus tu su dideliu noru atliksi, ir niekaip neprisiruoši to padaryti, o laikas vis senka ir mintys apie tuos „neatliktus reikalus“ neduoda tau ramubės?

  Šis planavimas padeda išvengti tokių negatyvių savijautų.

 18. Iveta, sauni metodika. Pastaruosius 3 metus darbo tempas intensyvejo, ppaildomos atsakomybes, nauji zmones skyriuje…tad teko pereiti ne viena etapa laiko planavimo plotmeje. Man patiko tavo darbu skaidymas i mazesnes, lengviau atliekamas uzduotis. Kaip sakoma, dramblys valgomas po kasneli ;)

  Kas vertina laiko planavima skeptiskai ir sako, kad „megstu spontaniska gyvenima…“ galiu tik pasidalinti Antuano sent Egziuperi personalo Mazojo Princo lupomis – „Jeigu aš, – tarė sau mažasis princas, – turėčiau penkiasdešimt tris minutes laisvo laiko, tai nueičiau pamažu prie šaltinio…”. Planuodami laika, atlaisvinate daugiau laiko, kuri galite investuoti i savo pomegius, draugus, miega, patinkancios knygos skaityma…tokiu budu gyvenimas igaus tik daugiau spontaniskumo.

  Manasis laiko planavimas perejo kelias stadijas:
  nuo uzrasu ant „post it“ klijuojamu lapeliu, spalvu ivedimo, deliojimo Outlook’e, skirtingu veliaveliu, Outlook kalendoriaus…kaip Iveta rase, svarbu nesustoti tobulinti savo laiko planavimo sistemos.

  Viskas baigesi visu siu sistemu apjungimu i Excelio lentele (jei butu galimybe, galiu pasidalinti screen shot’ais.

  Lenteleje yra sekantys stulpeliai (atsiprasau, kad angliskai kai kas bus):

  1. Skubumas(nuo 1 iki 3)
  2. Svarba (nuo 1 iki 3)
  3. Prioritetas(1 * 2 stulpeliai)
  4. Statusas (0 – jei nepradeta, P – jei progrese, 1 – jei uzbaigta…uzbaigtas uzduotis kartas nuo karto sukeliu i atskita darbalapi, kad nesimaisytu)
  5. Uzduoties kilme (susirinikimas, kliento skambutis, ideja, etc.)
  6. Deleguojantis asmuo
  7. Atsakingas asmuo
  8. Kas turi buti padaryta
  9. Iki kada turi buti padaryta
  10. Komentaras/Eiga

  Privalumas tas, kad uzduotis gali filtruoti (MS Office 2003: Data->Filter->Auto Filter), pvz. viena laiko taupymo techniku – skambucius atlikti serijomis, jei esate uzimti – nekelti ragelio, o veliau is anksto pasiruosus visiems perskambinti.

  Uzduotis perziuri kas diena.

  Automatiskai suskaiciuoti prioritetai padeda be ilgesniu dvejoniu zinoti nuo ko reikia diena pradeti, kad galetum eiti miegoti laimingas :)

  Linkejimai visiems,
  Saulius

 19. Kažkada planuodavau laiką, tuo metu tai labai padedavo išvengti streso. Laiko planavimas geras dalykas, tačiau ne visiems ir ne visada tinkantis.
  Dabar savo laiką planuoju tik minimaliai. Man tinka ir patinka kontroliojamas chaosas. Svarbiausius įvykius/darbus įrašau į telefono (o kartu ir kompiuterio) kalendorių, o visą kitą lieka galvoje.
  Laikui begant supratau, kad laiko planavimas ganėtinai egoistiškas požiūris į gyvenimą. Be to, jaučiausi praradęs gyvenimo netikėtumo džiaugsmą, nes neliko ekspromto. Pvz. kelionė iš Vilniaus į Klaipėdą sutikti saulėtekio prie jūros nebūtų tokia smagi, jei ji būtų planuojama iš anksčiau.

 20. Oho kiek komentarų! :))) Labai džiugu matyti tokį aktyvumą, o dabar aš pasistengsiu atsakyti kiekvienam iš Jūsų:

  ENORCA, labai lauksiu pastebėjimų, gal ką naujo atrasi ar sugalvosi net geriau. Bus smagu išgirsti! Gali parašyti ir į el.paštą :)

  la.mome.bijou, lygiai taip pat labai noriu paprašyti parašyti man į el.paštą labai įdomu būtų, jei pasidalintum savo laiko planavimo sistema. Vis gi aš savąją taikau metus, o Tu jau šešis kartus ilgiau, tai, manau, turi ir vertingų patarimų :)

  gintawryte, vis mėgstu sakyt kitiem: „Kai žinai ko nori ir eini teisingu keliu, atrodo, kad visas Pasaulis krenta po kojom, kad tik tai gautum“ :) Galiu tik pasikartoti. Ne atsitiktinumas tie sutikti žmonės, patarimai ar šis įrašas. Tiesiog eini teisingu keliu ;) Linkėjimai!

  Igori, tikrai labai pritariu, malonumams BŪTINA atrasti laiko ir jo tikrai negailėti, tačiau su protu! Nes ko per daug, tas nesveika.

  Indre, labai lauksiu atsiliepimų kaip sekasi! :)

  Daiva, būna padarau ir pertraukų, bet dabar, kai darbų galybė – visgi 12-a klasė, tai paprasčiausiai nebeišeina be planavimo. Kitaip nespėju visko :)O dėl malonumų galbūt aš neteisingai išsireiškiau, net nežinau. Tačiau aš tikrai už juos ir kiekvieną dieną vakarai mano absoliučiai neplanuoti – būtent tam, kad tiesiog pasimatyčiau su mylimiausiais, draugais, pažįstamais ar tiesiog paveikčiau ką labai mėgstamo.

  Dolly, nėra už ką! Tu bandyk, o po to nepamiršk ir įspūdžiais pasidalint :)

  cloudmaker, parašyk man į el.paštą kam konkrečiai nori taupyti, pažiūrėsim ką galiu patarti :) O paprasčiausias būdas tai nuo kiekvienos uždirbtos/gautos sumos iškart atidėti tam tikrą procentą pinigų į neliečiamą taupyklę.

  hmm…, Dėkui dėkui visi mano tikslai guli lygiai taip pat ant popieriaus :) Ir galiu tik pritarti, kad veikia jau vien užsirašymas!

  intentarr, aš tikrai pakartojama. Nes jei galėjau aš, tai gali kiekvienas iš Jūsų :) O už blog’ą nėra už ką! Man tik malonumas su jum dalintis.

  Anonimas, aš savąjį pirkau Pegaso knygyne, su odiniu viršeliu (~50lt). Tikrai labai patariu tokioms knygelėms, kurios lydės visus metus ir kiekvieną dieną nepagailėti šiek tiek pinigėlių :) Nes turi būti malonumas ją liesti, matyti ir vartyti. Ir beje patogesnis yra tas, kuris turi dvi skiltis puslapyje (pagr. drabams + papildomiems).

  honeeysuckle, Nėra už ką, tikrai :) Jūs tik naudokit ir taikykit.

  tadaskornelis, visiškai Tau pritariu. Matai? Ir pastebėjai, kad rašyta pasitelkiant ir tikslų rašymąsi/skaidymą į žingsnius. Tikslai yra visko pagrindas :)

  Rasa, tikrai kiekvienas esam labai skirtingas ir aš iš prigimties turiu tokią kruopštumo, darbštumo gyslelę todėl man ir patinka tokia „kruopšti“ sistema. O kiekvienam linkiu atrasti sąvąjį idealų variantą :)

  Kestutis, tikrai taip :) Manau visas planavimas daug ką sudėsto jau mūsų mintyse į savas lentynas ir vietas. O tai, kas lape padeda prisiminti reikalui prireikus.

  Aidas, na, man sausio vidury sueis 19 metų. Esu 12-okė :) Dirbu, veikla su savu projektu, blog’as, paskaitos Kitam Variante. Tai mano bendraamžiai paprastai, o ypač paskutiniais metais mokykloj, tokiais dalykais neužsiiminėja :)))

  Exuss, na jau! :D Išsireiškei taip, lyg kokia sekta būtų suburta tam reikalui. Aš pilnai suprantu kad kiekvienas esam skirtingi ir kiekvienas arba mėgsta improvizaciją arbe ne ir daug visokių kitokių individualių dalykų. Tačiau mano situacijoj su šitiek veiklos imti ir neplanuoti būtų mažų mažiausiai neatsakinga ir neprotinga. Juk atsakau už daug žmonių. Man kažko neatlikus – kentės dar minia stovinti už manęs. Tai čia ne juokai :)
  Na, o dėl tų šypsenų ir pan., jau perdedam :) Kas planuojama mano gyvenime? Darbai ir veiklos. Kas neplanuojama? Visa kita. Aiškiau? :)

  leilani, labai džiugu girdėti, tikrai! O jei atrasi ką naudingo ir dar efektyvesnio – visada labai laukiu žinių ir atsiliepimų :)

  Saulius Ganoje, jau Facebook’e Tau atsakiau, kad dėkoju už iniciatyvą ir tai, kad daliniesi :) Net neabejoju, kad ši sistema bus super efektyvi tiems, kurie užsiima tokio tipo darbu. Ir dar kartą prašau, jei yra galimybė pavyzdį persiųsti man į el.paštą. Būtų puiku :)

  Igor, vėlgi kartojuosi – kiekvienas esam labai individualus. Ir aš tikrai sveikinu Tave, jei atradai sau patogiausią būdą :)
  O dėl to gyvenimo netikėtumo džiaugsmo. Man patinka malonūs netikėtumai. Nesiplanuojant savo darbų ar veiklų būtų daug nemalonių netikėtumų :) O kai kalba pasisuka apie kelionę į pajūrį, ar netikėtą traukinio bilietą ten, kur akys mato – aš visada už. Planus juk galima dėliotis, perkelti, Pasaulis nuo to nesugrius.
  Apskritai, mano nuomone šitoj vietoj, bet kuriose sistemose, taisyklėse – reikia kūrybiškumo. Nes kitaip tikrai sustabarėsi ir pats įsikalinsi dėžėj su keturiom sienom. O aš stengiuosi žiūrėti kūrybiškai ir atrasti aukso viduriuką visumoj :)

  Dar kartą ačiū visiems už nuomones, patarimus, aktyvumą :) Kažin ar gali būti kas džiugiau, kai pasidalini ir matai su kokiu malonumu kiti tai priima!

 21. o, jeigu gimei sausio vidury, vadinasi, esi ožiaragis (?). o jie juk dažniausiai stiprios asmenybės, siekia savo tikslų bet kokia kaina ir stengiasi kuo labiau tobulėti. pasisekė gi tau :D gal tu į tai žiūri skeptiškai, bet dar remiuosi ir savo patirtimi, nes pati ožiaragis esu :D

 22. cloudmaker, esu esu :)) O dar ožkos metais, tai mirtinas derinys :D Kad ragus ir užsispyrimo turiu, tai faktas. Bet ne visada tas praverčia, tai stengiuos žiūrėt lanksčiai į savo prigimtį :D

 23. Tadai, geriau rašyk į email’ą, ten aš turbūt pasiekiamiausia :) Ir dėkui už linkėjimus, manau, visa tai bus net daugiau nei gerai :D
  Tave lygiai taip pat sveikinu ir linkiu įkvėpimo, tau tas turbūt vienas iš svarbiausių dalykų :)

 24. Galbut Saulius Ganoje, galetu ideti kur nors savo exel failiuka su dienotvarke, butu idomu pamatyti kaip gi tu ten gudriai pasidarei ta savo darbo kalendoriuka.

 25. Matai, kas keisčiausia Aš pati nežinau ko Aš iš tiesų noriu, bet atrodo viskas ko man reikia pasitaiko po ranka ir dažniausiai tuomet, kai iš tiesų to reikia. ;) Linkėjimai ir Tau. Pabandžiau ir Aš pasinaudoti Tavo laiko planavimu ir galiu tik nuoširdžiai Tau už tai padėkoti, visko ko neprisiruošiau padaryti per atostogas padariau per dvi dienas. Dar tik antrą dieną tuo naudojuosi, bet jau galiu pastebėti, kaip neįmanomi dalykai virsta įmanomi. Manau, Tu esi daugeliui mūsų paskatinimas eiti į priekį. Ačiū, kad esi ir savo patirtimi daliniesi su kitais. ;)

 26. intentarr, jei pati gausiu tą failiuką būtinai atsiklausim Sauliaus ir vienaip ar kitaip pasistengsiu, kad apie tą sistemą sužinotumėt :)

  gintawryte, tai matyt net ir nežinodama eini labai teisingu keliu. Žingsnis po žingsnio. O dėl laiko planavimo – labai labai labai džiugu girdėt! Čia Tau ačiū, tik pirmyn ;)

 27. Aš ir nesakau, kad planuoti yra blogai. Turiu irgi darbų ir įsipareigojimų. Bet iš anksto aš nežinau, ar man labiau norėsis kurį nors vieną darbą ryte ar vakare daryt. Tuo labiau, kad toks sąrašas visiškai neturi motyvacijos tiems darbams daryt.
  Anthony Robbins’o pasiūlytas metodas man daug labiau patiko, jis kritikavo tuos A, B ir C darbų sąrašus ir pasiūlė darbus skirstyti pagal motyvaciją, o ne pagal svarbumą. Turiu jo knygą, susirasiu ir parašysiu kuo tas A,B, C darbų planavimai nėra gerai.

 28. aš būčiau labai dėkinga, jeigu kada, radusi laisvą valandėlę, pasidalintum patirtimi apie scenos baimės atsikratymą. man tai tikrai labai trukdo įgyvendinti svajones. tarkim, pasak aplinkinių turiu labai gražų balsą, tačiau visvien niekaip neišeina savęs įtikinti, jog groti gitara ir dainuoti viešai visai nėra baisu. na kaipgi įveikti šitą baimę?? :(

 29. Man daug įdomiau kaip atrodo įprastinė tavo diena. Kai eini į mokyklą, tada užduoda n.d., ir kaip nesugriūva tavo dienotvarkė? Iš kur žinai kiek laiko prireiks jiems paruošti? Iš kur žinai kiek laiko užima kiti darbai?

 30. Kaip suprantu, čia neva treniruotė prieš tampant „rimtu“ žmogumi? :) Į akis krenta:
  A (svarbiausi): „25 klausimai istorijos testo“ , „nusiųsti word/exel failą mokytojai“ , “ ežio ataskaitą“ , „pasidaryti paso nuotraukas“
  B (svarbus, bet gali palaukti): „parašyti ir įkelti naują įrašą bloge“ , „sutvarkyti Facebook“
  C: „atsakyti į laiškus FB“

  Intensyvi ir svarbi darbotvarkė, a?

  :))

 31. Exuss, visi renkamės mums imponuojančios ir patinkančius dalykus. Kiekvieno pasirinkimo laisvė.

  intentarr, OK, turėsiu galvoje :)

  cloudmaker, žinoma, galėsiu pasidalinti.

  Rrraw, na, praktikos dalykas. Nei vienas sėkmingas žmogus nežino visko iki smulkmenų, bet tai nereiškia, kad reikia laukti kol žinosi viską tobulai. Tik beveikiant ir ateina visi atsakymai. Tai bandai, klysti, darai kažką kitaip, kol atrandi geriausią variantą :)

  murka, nėr už ką!

  Pjūvis, na, o mes tiek pažįstami, kad žinotumei ką man tie darbai reiškia? :)) Nes darbai prie A yra visi tie, kurie yra patys svarbiausi ir reikalaujantys skubių veiksmų. Nes, pavyzdžiui, minėtas testas lėmė visą pusmečio pažymį. Minėti failai, kuriuos turėjau nusiųsti mokytojai – mano įskaita už 1,5 metų kursą. Ežio ataskaita – mano pareigos darbe. Paso nuotraukos – tam, kad užpildyčiau ir atiduočiau svarbius dokumentus vienai organizacijai. Man tai pakankamai svarbu :) Viskas priklauso nuo to kaip dėstaisi savo vertybes. Iš mano perspektyvos tai, kas buvo suplanuota tai savaitei buvo tikrai reikšminga ir svarbu. Galbūt Tu esi milijoninės korporacijos vadovas, kurio dienotavrkė 20k. labiau apkrauta, tuomet sveikinu :) Man, kaip mano amžiaus, tai yra tikrai daug, intensyvu.

 32. chech, reikia išbandyti šį metodą. Kažkada GTD bandžiau, bet neapsistojau, per daug ten žingsnelių norint darbą kažkur „įkišti“. Tavo metodas atrodo kur kas paprastesnis :)

 33. „Jei kartu su manimi dabar nesiplanavai, tik permetei akimis ar perskaitei – aš Tave nuoširdžiai užjaučiu :) Galbūt nuskambės žiauriai, bet tikrai nežinau kiek kvailam reikia būti žmogui, kad leistum kažkam kitam už Tave suplanuoti Tavo dieną“

  Labai atstumianti straipsnio dalis. Tiesiog užmuša visą ūpą ir nužudo labai naudingą prieš tai pateiktą informaciją.

 34. aš tai esu įpratus paprastai viską planuotis :) pasiimu lapuką,surašau ką reikia atlikti šią savaitę ir priklijuoju ant sienos,prieš akis. kiekviena akrta atėjus prie stalo matau jį ir matau punktus,kur pliusiukų nėra :) tik blogiausias dlaykas apleisti tai :(

 35. Labas,Iveta!!!
  Likau sužavėta Tavo puikaus gebėjimo planuoti. Nepamiršk parašyti, kaip tau sekasi planuoti toliau :) Ačiū už puikią idėją :)
  Sėkmės.
  P. S. Labai gražiai rašai.

 36. Labai pravertė šis pamokymas kaip planuoti laiką. Šaunu, kad yra tokių žmonių kurie netingi pasidalinti savo šauniomis idėjomis su kitais. ;]

 37. „Greitu laiku papasakosiu apie tai, kaip atrodo mano dienotvarkė, kokia tvarka rašausi darbus dienoje ir kitus papildomus „triukus”.“
  Ar dar ilgai laukti? :)

 38. “Greitu laiku papasakosiu apie tai, kaip atrodo mano dienotvarkė, kokia tvarka rašausi darbus dienoje ir kitus papildomus „triukus”.”
  Ar dar ilgai laukti? :)

 39. Kaip as tau dekinga! Esu dvyliktoke, galvojau isprotesiu – kontoliniai, namu darbai, namai, tarptautinis kalbos egzas, draugai, laisvalaikis ir t.t.Chaotiskai pradejau ieskot info, kaip planuoti, kaip kaska isvis nuveikti, nes buvau tokia pasimetusi, kad isvis beveik nieko nenuveikdavau. Lamai, atradau tavo bloga:) Jau viena popiete taip nuguvenau ir jauciuos nepalyginamai geriau…

 40. Sveiki,
  Na pirmiausiai norėčiau pasakyti, kad būdas tikrai nėra blogas. Tačiau tikrai ne visiems. O juk taip sakei, kad visiems: „Jei kartu su manimi dabar nesiplanavai, tik permetei akimis ar perskaitei – aš Tave nuoširdžiai užjaučiu :) Galbūt nuskambės žiauriai, bet tikrai nežinau kiek kvailam reikia būti žmogui, kad leistum kažkam kitam už Tave suplanuoti Tavo dieną ir laukti stebuklo, kuris galbūt viską sudėlios taip, jog ir suspėsit viską, ir užteks laiko, ir jausitės laimingi. Stebuklai neateina iš niekur. Jie myli tuos, kurie už sėkmę moka avansu. O šiuo atveju sėkmingos ir kokybiškos savaitės avansas – laiko planavimas.“
  Tačiau toks sistemingas gyvenimo būdas tikrai nėra skirtas visiems. Pavyzdžiui aš taip tikrai negalėčiau gyventi. Nes kiekvienas darbas kažkur užrašytas man (Pabrėžiu žodį MAN) asocijuojasi su DARBU ir net gi poilsis taptu darbas. Ir dar! Viso gyvenimo nesusiplanuosi…
  Ir paskutinė vieta: Šis gyvenimo būdas tikrai padėtų nemažai daliai žmonių, ypač tie kurie visiškai nejaučia laiko nuovokos, pamiršta ką nors ir panašiai. Ir kas be ko aš šį straipsnį jau siunčiu savo draugei ;D Tikiuosi ji savo tą balaganą susitvarkys gal dabar. :D

 41. Pauliau, labai tau pritariu dėl to, jog tikrai ne kiekvienam. Pačios aplinkoj yra žmonių, kurie taip pat pritaria šiai sistemai, bet sako, jog tai ne jiems. Kadangi esu kaip tik toks žmogus, kuriam užsirašymas padeda atlaisvinti galvą nuo susikaupusių darbų šusnies, man lengviau yra naudotis tokia sistema, todėl apie ją ir rašau :) O tikiuosi, kad pats atrasi sau geriausią ir tinkamiausią sistemą.

 42. Čia tiesiog elementari dienotvarkė.. Pusė pasaulio tokią rašosi savo telefonuose, kompiuteriuose, ar tam skirtose knygutėse, tai nelabai suprantu, koėl tai pateikta kaip stebuklas? Tiesa ta dienotvarkė suskirstyta į smulkesnius punktus, bet nematau tam reikalo – arba darai tai ką turi daryti, arba ne, rašliava gali tik padėti prisiminti darbus, o ne juos įvykdyti.
  Šiaip ar taip puikus bandymas siekiant bent minimalaus internautų pripažinimo.;)

 43. Taip, Pijau, visiškai elementari dienotvarkė, tačiau kiek teko domėtis ar bent tokią žmonės vedasi – retai :) Pateikiu tai kaip tai, kuo naudojuosi aš ir stebuklu tikrai nelaikau – per daug paprasta sistema.
  Taip, užsirašymas tikrai padeda prisiminti darbus. O dėl įvykdymo, tai jeigu neužsirašysi ir neprisiminsi, tuomet nėra šansų ir įgyvendinti :) Ar gi ne?
  O dėl pripažinimo, jeigu šitas blog’as kažko tokio siektų, jame figuruotų reklama bei jis būtų reklamuojamas kur tik papuola. Šiuo metu čia nematyti jokios reklamos ir nič niekur mano iniciatyva blog’as nėra reklamuojamas. Todėl tikrai nesutinku su tuo, Pijau :)

 44. Atgalinis pranešimas: Mokymasis vasarą - WTF?

 45. Atgalinis pranešimas: « Kaip pamiršti vėlavimą?

 46. O man tai visai mokytis neina :( nezinau jau ka ir bedaryti, tevai is proto kraustosi ir paciam jau stogas vaziuoja :( Nezinau kas daryt… Matikos fizikos ir pan. visai nesuprantu… Didziausia beda tai yra kaip save priversti daryti namu darbus :(((((((( Sito negaliu niekaip padaryti… Jauciu nebeislaikes egzu ( mokausi 8 kl.) Eisiu buteliu rinkt arba plesikaut :D su marozais :D

 47. Teko isbandyti keleta laiko planavimo budu ir kol kas sitas man priimtiniausias! Saunu :) Pijau, taip, darbu susirasymas nieko naujo, taciau darbu isskirstymas i A,B,C kategorijas man bent pirma karta girdetas. Yra panasus kategorizavimas skubu ir svarbu, skubu ir nesvarbu ir t.t. bet man labiau patiko autores isskirstymas. Saunus blogas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *