Kaunas – 2329 padovanotos šypsenos!

Dabar sėdžiu dar vis su pižama, kairėje matau dar vis miegančią Ritą, dešinėje sukrauti lagaminai su begale daiktų, o štai prieš akis 15 aukšto Kauno panorama. Sėdžiu ir galvoju, kad matyt jei ne akcija, kažin ar bebūčiau aš čia :) Keistas jausmas kiekvieną dieną „prisijaukinti“ vis kitą miestą, vis kitus pažįstamus, draugus, gimines, vis kitą butą ar namą. Kiekvieną dieną išgyvename tą pačią istoriją – susidraugavimą su nauju miestu.

Anksčiau Kaunas man nebuvo kažkuo ypatingas miestas – vienas iš daugelio ir tai vargu ar būčiau kada čia atvykusi tiesiog praleisti laisvą laiką. Po visos akcijos, šįryt aš jau net nebenoriu Kauno palikti. Tuoj papasakosiu kodėl.

Iš pat ryto su Rita pajudėjome iš Alytaus. Teta Janina pusryčiam buvo nukrovusi visą stalą saldumynais ir blyneliais ir pasakė: „Mergaitės, saldumynų dieta!“. Tai galima įsivaizduoti kokios prisiskanavusios išvykom iš Alytaus. Tik atvykus į Kauną mus pasitiko mano krikšto mama, Ilona. Pusę dienos praleidome „Vaišintoje“ ir pasinaudodamos proga ėmėmės gaminti dar daugiau lapelių Kauno akcijai. Gerai Rita pasakė „Čia visas cechas!“. Gaminom ne tik mes, prisijungė ir krikšto mama, paslapčiom ir užfiksavom, žvilgtelkit :) Paprastai ji tokiais dalykais neužsiiminėja, nes tikrai turi ką veikti, bet matot? Prisidėjo net ji!

Taip vien jau mes prigaminome virš 900 lapelių. Tuomet važiavome į Kauno miesto savivaldybę – turėjau dalyvauti posėdyje, kur taryba 15:30val. svarstė ar išduoti mums leidimą organizuoti akciją 18:00val. Luktelėjus pusvalanduką už durų, buvom pagaliau įleistos. Vienas iš komisijos narių nešioja pavardę Stukas, o maniškė Stukaitė, todėl iškart sukomandavo prisistatyti, kuri gi čia ta Stukaitė. Visas posėdis vyko kaip ir Vilniuje labai familiaria forma, davus vieną pavyzdinį Šypsenos epidemijos lapelį minėtam R.Stukui, tokių pat paprašė ir visi kiti komisijos nariai. Dėkinga esu S.Buškevičiui, kuris labai padėjo susipažįstant su visu procesu gaunant leidimą (Beje Stanislovas pasirodė ir akcijoje). Leidimą gavome tikrai labai lengvai ir maloniai, todėl išėjus išvykome pepietauti, nes visai netrukus laukė svarbiausia dienos dalis.

Žinodamos, kad dažnas dalyvių bruožas – truputis pavėlavimo, atvykome į Laisvės alėją prie fontano lygiai 18val., o ne anksčiau kaip visada. Ir jau pamatėm grupeles žmonių. Anksčiau to nebuvo. Tik priėjus visos grupelės pradėjo jungtis į bendrą ratuką, prasidėjo klausimai, daugybė rankų paspaudimų, apkabinimų ir susipažinimo.

Labai džiaugiausi tuo, kad Kaunas pralenkė visus miestus dalyvių gausa ir nuotaika. Tai buvo nuotaikingiausi žmonės akcijos ture. Na, žiūrėsime kaip pasirodys Klaipėda!

Kaip visada vyko žaidimai, kurie sukėlė daug emocijų ir patraukė praeivių dėmesį. Ne taip jau dažnai pamatysi apie 60 žmonių, visus besišyspančius ir krykštaujančius iš juoko.

Stebėjausi ir tuo, kaip labai kauniškiai pasiruošę akcijai. Spalvoti lapeliai su daugybe sentencijų, širdutės formos  spalvoti lapeliai su pritvirtinta juostele, žodžiai ant krauklelių, piešti paveikslėliai. Šita įvairovė mane tikrai labai nustebino.

Tik paskelbus lapelių dalijimo startą visi bėgte ėmė ieškoti žmonių, kuriem galėtų įteikti lapelius, aš tikrai nuoširdžiai buvau labai nustebinta Kauno entuziazmu, energija ir nuotaika :) Turėjom ir neįprastų dalyvių – kelias mažąsias dalyves ir net mažytį šuniuką, Leilą.

Po visos akcijos sulaukiau vieno ir to paties klausimo: „Viskas? Jau pasibaigė? Noriu dar“. O tai lyg komplimentas mums, nes tokie klausimai reiškia, kad akcija tikrai pasisekė, palietė žmones ir būsime čia laukiami.

Po visos akcijos su pussesere Lina ir Rita aplankėme keletą Kauno vietų – Smėlio skulptūras, Aleksoto apžvalgos aikštelę, Pažaislio vienuolyną, Jachtklubą. Tokias vietas pamačius, surengus visą akciją ir pagalvojau, kad nuo šiol Kaunas yra tas miestas, į kurį visai norėčiau atvažiuoti tiesiog pailsėt nuo Vilniaus. Viskas čia kažkaip visai kitaip nei Vilniuje, nei Alytuje – sunku tai įvardinti. Bet kitaip  gerąja prasme. Nes būtent Kaunas sumušė visus akcijos rekordus.

Eisiu ruoštis, nes jau tuojau pat keliausim į Klaipėdą, kuri bus paskutinioji akcijoje. Jeigu visai prieš akciją jaučiau jaudulį dėl oro, dėl to, kaip viskas eisis, tai dabar pradedu jausti nostalgiją viskąm, ką pergyvenome per šias dienas. Ilgam visi šie įspūdžiai dar gyvens mumyse :)

Šypsenų, mielieji, šypsenų!

Iveta

8 komentarai

 1. dėkui už tikrai puikių emocijų dozę (: !
  labai patiko sugalvota mankšta ir šiaip, visi laaaabai draugiški atrodė :)
  kas nepatiko, hmz, man kilo tas pats klausimas – ką jau viskas? ištikrųjų tikėjaus kažko daugiau. Kur susipažinimai, lapeliai su vardais, norų galvojimas, įspūdžių surašymas? ir tikėjaus jog vyks ilgiau. Bent iki tos žadėtos aštuntos valandos. Ar mes per anksti pasišalinom?
  o šiaip, tai ir toliau tavim žaviuosi, labai užkreti gera nuotaika ir nuostabiai moki bendraut su aplinkiniais. xe :).
  tikiuosi dar vyks tokia akcija ir pavyks sudalyvauti :) sėkmės.

 2. Iveta, tądien mes Laivės alėjoje 5 aukšte suauklėtoju gėrėm alų, minėjom mokykos baigimą, ir su klasioke nusprendėm, kad apačioje triukšmą keliat būtent jūs. Kirbėjo mintis palikti nebaigtą bokalą alaus ir prisijungti.

  Kauną matau kone kasdien, bet jo ramumas, tikrumas(turiu galvoje vis labiau visišku kiču virstantį Vilnių) mane visdar žavi. Niekada nepraleidžiu progos prisėsti kepyklėlės lauko kavinėje ir pasidairyti į žmones – žavu.

  Paminėjai kelias Kaune aplankytas vietas. Jeigu kils noras, kaip sakei, pailsėti nuo Vilniaus – parašyk man, galėsim aplankyti daugiau ;]

 3. Jeigu tik būsiu Kaune, tai būtinai susisieksiu :) O ir šiaip smagu, kad pastebėjai ir atpažinai akciją. Tikiuos, kad laikui bėgant kitiems ir alaus bokalas taps ne toks įdomus kaip dalyvavimas šioj ar panašaus pobūdžio akcijose :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *