Kaip padidinti savo facebook puslapio fanų skaičių (i)

Šis įrašas skirtas tiems, kurie turi nors vieną savo Facebook puslapį arba ketina tokį susikurti bei ieško informacijos apie tai kaip tą puslapiuką auginti, tobulinti ir didinti auditorijos skaičių. Šiuo metu dirbu prie Facebook puslapio “Pietums noriu šamo” (noriusamo.lt). Šiuose įrašuose ir paanalizuosime tai, ką sugebėjome jame sukurti per savaitę, ko išmokome ir kokias išvadas iš to galėtume padaryti. Tikiuosi, kad padės ir kitiems, kuriuos kankina tas pats klausimas – kaip padidinti savo FB puslapio fanų skaičių?

SUPRASKITE KAS ESATE IR KAM ESATE. Iš pradžių turėjome suprasti kokiu tikslu kuriamas FB puslapis, kas yra mūsų auditorija, kokia ji, kuo domisi ir ką mes galime jai duoti, ko ji negali rasti niekur kitur.

TIKSLAS, AUDITORIJA IR TURINYS. “Pietums noriu šamo” FB puslapis buvo sukurtas tam, kad pritrauktume Facebook socialiniame tinkle esančius žmones, kurie domisi šviežia žuvimi ir galėtų būti potencialūs pirkėjai. Taip pat išsikėlėme tikslą ugdyti jų supratimą apie tai, kas yra šamukas, kokia tai žuvis, kuo ji ypatinga. Norėdami neapriboti auditorijos vien tik jau ragavusiais ar susidomėjusiais šia žuvimi žmonėmis, nusprendėme, jog publikuojamas turinys lies ir kitas, bendresnes temas. Tokias kaip sveika mityba, sveikas gyvenimo būdas, ekologija, sąmoningas vartojimas, sveikata ir kt.

Šio puslapio tikslinė auditorija yra maždaug 30+ metų moterys ir vyrai, kurie rūpinasi tuo, ką valgo – ar tai kokybiška/ šviežia/ sveika.Be to tikslinė auditorija ypač domisi šviežia žuvimi. Tai yra vidutines arba didesnes pajamas gaunantys žmonės.

PUSLAPIO NUOTRAUKA. Ji – tai mūsų vizitinė kortelė. Žmogus matydamas nuorodą į mūsų puslapį mato du dalykus – nuotrauką ir aprašymą. Todėl tikrai verta padirbėti prie abiejų. Pradžiai – nuotrauka. Iš turimų nuotraukų išsirinkome pačias “skaniausias”. Kadangi mūsų FB puslapis susijęs su maistu, taigi kuo nuotraukos bus “gardesnės” ir priverčiančios “seilę varvėti”, tuo daugiau žmonių sudominsime vien pamačiusius pagrindinę nuotrauką.

Mūsų atveju šamukai yra žuvis, kurios parduotuvėse pakankamai kokybiškos nenusipirksi. Juos galime tik užsakyti tiesiai iš augintojo, todėl dar vienas mūsų tikslas yra kuo labiau supaprastinti kelią iki užsakymo formos. Taigi, toje pagrindinėje nuotraukoje įkėlėme ir pačią paprasčiausią nuorodą su paaiškinimu: “Norėdami užsakyti spauskite ….”.

PUSLAPIO APRAŠYMAS. Papasakokite žmonėms istoriją, kitaip sakant “parduokite svajonę”. Mes visus aprašymus ir pasakojimus apie šamukus, visada pradedame nuo istorijos kaip patys juos suradome ir kaip atsitiko, kad dabar rekomenduojame kitiems. Taigi, nuo to pradėjome ir FB puslapio aprašyme.

Tolimesnį tekstą palikome tiems, kurie domisi labiau – surašėme visą aktualią informaciją potencialiam klientui (Bet standartiškai tas tekstas yra labai retai perskaitomas). Tiesa, turėkite galvoje, kad Google jus suras visų pirma pagal tai, kokius raktažodžius panaudosite būtent aprašyme. Todėl pagalvokite apie tai, kokius raktažodžius paprastai veda jūsų tikslinė auditorija paieškos sistemose ir juos panaudokite savo aprašyme.

Kadangi šamukai nėra ta žuvis, kuri būtų labai puikiai pažįstama kiekvienam žmogui, o juolab būtent šis šamas, kuriam sukurtas puslapis.. Nusprendėme sukurti prezentaciją, kuri trumpai ir vaizdžiai papasakos tai, kas tekstu užima ne vieną pastraipą. Jeigu norite prezentaciniu būdu žmonėms atskleisti savo idėją/ paslaugą/ prekę ar kt. Ir norite, kad tai atrodytų labai patraukliai bei įspūdingai, rekomenduoju sukurti prezentaciją per Prezi. Tai yra patikrintas variantas – jeigu gerai padirbėsite, abejingų neliks.

“SVEIKI ATVYKĘ” MENIU PUNKTAS. FB turi savo standartinius meniu punktus, kuriuos galite matyti kairėje, tačiau juos galima papildyti ir kitais punktais, kurie yra reikalingi būtent jūsų puslapiui – “Sveiki atvykę”, “Užsakyti šamuką”, “Atsiliepimai”, “Top fans”.

Vienas iš labiausiai reikalingų meniu punktų mūsų puslapiui buvo “Sveiki atvykę!” (arba angl. Welcome page). Jį sukūrėme per Pagemodo, kaip ir dar du meniu punktus “Užsakyti šamuką” ir “Atsiliepimai”. Šiame puslapyje prisijungę su savo FB account’u nemokamai galite sukurti vieną tokį meniu punktą, kurio dizainą, spalvas, išdėstymą, visą tekstą galite susikurti pagal savo poreikius. Mes jungėmės su trimis skirtingais account’ais, kurie yra šamukų puslapio administratoriai, kad sukurtume mums reikalingus tris meniu punktus.

Sukurtą meniu punktą “Sveiki atvykę!”, mato kiekvienas prisijungęs prie šamukų FB puslapio. Taigi, jame įkėlėme nuotrauką, kuri informuoja apie konkursą.Parašėme kelis sakinius apie tai, ką kviečiame toliau daryti vartotoją (žvilgtelti į prezentaciją), o po pačia prezentacija įkėlėme nuorodą kur galima užsisakyti šamuką bei klientų atsiliepimus. Taigi, šiame meniu punkte pateikite tai, kas žmogui atsakytų į klausimą: “Kodėl turėčiau pa’like’inti šį puslapį?”

“UŽSAKYTI ŠAMUKĄ” MENIU PUNKTAS.Jį sukūrėme per tą patį puslapį – Pagemodo. Kadangi šamuko užsakymas iki šiol buvo komplikuotas (užsakymas vyksta el.paštu), tokios užsakymo formos sukūrimas buvo didelis žingsnis pirmyn. Šiuo metu klientas pats užpildo visus laukelius, mes gauname jo pateiktą informaciją į savo el.paštą irjis iš mūsų gauna jau tik patvirtinimą apie jo užsakymą. Žmonės tai pamėgo ir žymiai dažniau šiuo metu renkasi visos informacijos suvedimą šioje formoje, nei, kad rašymą mums el.paštu tiesiogiai arba užsakinėjimą telefonu.

FANŲ AKTYVUMO SKATINIMAS.Sukūrėme ir dar vieną gana pasiteisinusį meniu punktą – “Top fanai”. Jį galima sukurti per Booshaka. Paspaudus ant jo, kiekvienas puslapio gerbėjas gali matyti kurioje vietoje jis yra pagal fanų aktyvumą. Aktyviausiam fanui sausio mėnesį padovanojome knygą. Toks gestas iššaukia ir kitų fanų aktyvumą, nes visi pradeda suprasti, kad būti aktyviu apsimoka.

TURINIO KŪRIMAS. Pradėjome kurti turinį, kurio žmogus kitur neras, tam , kad būtų paskata sugrįžti į puslapį vėl ir vėl. Sukūrėme receptų galeriją, kurioje renkami rinktiniai receptai, pagal kuriuos fanai gali pasigaminti užsisakyti šamuką. Jiems nebereikia naršyti internete ir ieškoti receptų, nes galiausiai atsidaryti šią galeriją apsimokės labiausiai. Vietoj to, kad žmogus turėtų atsidaryti 30 puslapių, kad surastų norimą receptą, dabar jam pakaks nueiti į šią galeriją ir perversti keletą nuotraukų.

Taip pat sukūrėme galeriją, kurioje talpiname nuotraukas su mini tekstuku apie įvairias Lietuvoje aptinkamas žuvis – kurias rekomenduojama valgyti į sveikatą, kurių dėl vienokių ar kitokių priežasčių patariama nevalgyti bei kurias nerekomenduojama pirkti ir valgyti. Su patarimais kaip atpažinti šviežią žuvį, kaip kiekvieną iš žuvų atpažinti, paruošti gaminimui, kur įsigyti. O taip pat sutarėme su žuvų ekspertu A.Merkiu, jog prie kiekvieno straipsniuko gausime ir jo asmeninį komentarą/ patarimą dėl atitinkamos žuvies. Taigi štai, tai jau tikrai yra turinys, kurio kitur vartotojas neras. Ir tai yra stambus raktas į tolimesnę Jūsų FB puslapio sėkmę.

Šiam vakarui galbūt užteks tiek informacijos, tiesa? :) Tikiuosi, kad tai, ką papasakojau ir ypač tai, kas dar laukia, pravers ir Jums tobulėjant šioje srityje. Kai pati pagalvoju, mes būtume sutaupę labai daug laiko, jeigu kas nors būtų papasakoję visa tai koncentruotai, su pavyzdžiais ir patarimais.

Nesušalkit!

Iveta

2 komentarai

  1. Atgalinis pranešimas: KAIP PADIDINTI SAVO FACEBOOK PUSLAPIO FANŲ SKAIČIŲ (II)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *