120% tikslų dešimtukas – 5 savaitė

Štai žvelgiu pro savo buto langus. Minėjau? Gyvenu aukštai – 13 aukšte. Vienų „langai“  švarūs, neiškreipiantys vaizdo, gal net vitražiniai – nuspalvinantys vaizdą ryškiausiom spalvom. Kitų „langai“ tamsūs, purvini, iškreipiantys, nuslopinantys visą panoramą. Mano langai švarūs, štai daugybė švieselių, visas naktinis Vilnius priešaky, daugybė pas šeimas namo vykstančių, begalė šiltų spalvų ir vilčių gyvenančių tose švieselėse. O štai kitas mano vietoje, žiūrės jau pro tamsius, purvinus „langus“ ir matys kuo puikiausią galimybę iššokti ir taip išspręsti visus jį kankinančius rūpesčius. Vienas pasaulis ir dvi kardinaliai skirtingos pasaulėžiūros. Dovanoju V.Mačernio žodžius: „Todėl mokėkim gyventi nors ir dūžtančiose formose. Mes patys esam šviesa, mes patys esam saulė, todėl neaimanuokime, jei aplinkui tamsu, nes nemokam sau kelio nušviesti“.

1. Sąžiningai susiplanuoju kiekvieną dieną darbotvarkėje ir jos laikausi.

Ši savaitė buvo tokia nauja, tokia kitokia… :) Ir man dėl to taip džiugu! Jei keičiasi aplinka, tai ženklas, kad labai keičiuosi ir pati. O ir planavimas nestovi vietoje. Štai nuo ketvirtadienio pradėjau daryti šiokius tokius eksperimentus, kad atrasčiau dar geresnius sprendimus besiplanuojant savo laiką. Pavyzdžiui, ketvirtadienį nuo 16-20val. mobilusis, kompiuteris buvo išjungti. Nusprendžiau, kad kai kada laiką išnadoju tikrai neproduktyviai – Skype, Facebook, skambučiai, žinutės ir kiti niekai. Ir tikrai visai nenustebau, kai per tą mobiliojo ir kompiuterio „abstinencijos“  laiką sugebėjau padaryti dvigubai daugiau, nei paprastai padarau per visą dieną. O žinokit ir nieks nenumirė ir pasaulis nesugriuvo per tą laiką, kol buvau nepasiekiama :) Suprasdama kiek daug laiko iššvaistau ir kaip labai mane išblaško mobilusis ar kompiuteris, nusprendžiau, kad vienintelei dienai, ketvirtadieniui, bus skirta keletas valandų laiškų atsakinėjimui, žinutėms ir kitiems neskubiems reikalams. Kiekvienas vakaras nuo 19val. – be kompiuterio, o galimybei esant ir be mobilaus telefono. Vakarai – man ir viskam, ką myliu :)

Šią savaitę didžioji dalis susiplanuotų darbų atlikta, todėl įvertinimas – 90%. Po truputėlį, po truputėlį ir pasieksiu tuos 100% :))

2, 3, 4 tikslai – Aš duodu kitiems dukart daugiau, nei gaunu sau.

1. 120proc. BLOG’as.  Kaip pastebėjot šią savaitę neįkėliau jokio įrašo neskaitant tikslų dešimtuko. Turiu perspėti, kad šiuo metu visos mino mintys, planai ir darbai sukasi tik apie motyvacinio filmo „Aš su Tavimi“ filmavimus. Todėl dar dvi ateinančias savaites turėsiu tik žiupsnelį laiko blog‘ui. Bet jau kiek išgalėsiu, tiek pasidalinsiu įspūdžiais ir atradimais. Manau, kad dažniau vieną kitą mintį atrasite Facebook‘e, kaip buvo ir šią savaitę. Paprasčiausiai, kelias minutėles mini žinutei atrasti lengviau, o štai keletą valandų įrašui – jau sunkiau. Žinoma, papildoma veikla neatleidžia nuo atsakomybės, todėl šią savaitėlę stengsiuosi dažniau pasidalinti atradimais.

2.Projektas „Aš su Tavimi“. Man gal iš laimės spygaut, klykaut? :))) Štai šeštadienį drauge su M.Šatkum susistatėm visą aparatūrą filmavimui, o sekmadienį įvyko pirmasis filmavimas! Tiek beproto daug visko naujo, nepatirto… Šeštadienį labai nerimavau, išaiškėjo daugybė neapgalvotų smulkmenų, dar visa taip nauja. Neslėpsiu, baisoka buvo. Bet ačiū komandai, kuri visiškai nepakartojama! :) Sekmadienio rytą susitikom su D.Ibelhauptaite, kuri irgi „belenkaip“ nuostabus žmogus. Labai įdomu buvo ją kalbinti, pažinti ir jausti tokią iniciatyvą iš tokio žmogaus. Bebendraujant man pačiai kilte kilo visa motyvacija, tikėjimas, o kas jau pačiam filmuke bus… Pamatysit, šis žmogus Jums padovanojo labai daug savęs. Vėliau kalbinau Ekskomisarų biuro prezidentą, Alių Sadecką, kuris yra kardinaliai kitoks žmogus. Bet tame ir visas įdomumas. Filmuke bus įpinti labai skirtingi ir įvairūs žmonės. Su Alium interviu nejučia perėjo net į diskusiją, į kurią įsitraukė visa komanda. Akimirkom pasijautėm taip, tarsi, čia mes duotume interviu :)) Šis žmogus pasidalino savais išminties „perliukais“, kurie, privertė susimąstyti, į visa pažvelgti kiek kitu kampu. O tai tik pradžia… :) Sėdėjom jau po filmavimo ir Andrius pasakė vienus žodžius, o aš absoliučiai pritariu: „Visi šie kadrai verti dokumentikos“.

3. Mano mokinys. Guostė nebaigia manęs stebinti ir džiuginti :) Trečiadienį turėjo interviu su A.Žebrausku, kuris jai sukėlė labai daug gerų emocijų, daug motyvacijos ir tikėjimo. O kaip gali būti kitaip, kai sėdi ir matai save ateity? Vos ne kiekvieną dieną sulaukdavau iš jos skambučio ir krykštavimo iš laimės dėl to, kas vyksta jos gyvenime, kokia ji laiminga. Manau, tai puikus įrodymas, kad tai, ką jai duodu, neabejotinai veikia.

 

5, 6 tikslai – aš aktyviai mokausi mokykloje ir ruošiuosi egzaminams.

1. Mokykla. O čia irgi dideli pasikeitimai. Bet toks jausmas lyg akmuo nuo širdies būtų nusiridenęs. Visas šias savaites kol laikausi dešimtuko niekaip nesugebėjau prisiversti daugiau laiko skirti matematikai. Bet tai tiesiog ne man. Žinot, aš esu puikus įrodymas to, kad kai labai nori ir eini kryptingai gali gauti puikius rezultatus iš bet kurios srities. Neturiu ypatingų sugebėjimų matematikoje, o skaičiai man ir nekelia jokių gerų emocijų. Tačiau visada matematikoje buvau viena iš geriausių vien dėl tėvų įskiepyto požiūrio: „Matematika yra svarbus dalykas, todėl ją turi mokytis idealiai“. Taip ir buvo. Bet vieną dieną varikliukui perdegus sustojau ir pagalvojau „Ar man nors patinka tai, ką taip labai mokausi ir dedu tiek daug pastangų?“. Visiškai ne. Būtent todėl jau turiu prašymą ant savo stalo, kuris įprasmina tą atėjusį supratimą. Keičiu matematikos išplėstinį kursą į bendrąjį (kas teoriškai yra mažesnė kurso apimtis, o praktiškai – juokų darbas). Taip pat, prie saviugdos tikslo sužinosit apie studijas, į kurias sukti jau esu beveik apsisprendusi. Dėl jų  moksluose dar vienas pasikeitimas – turėsiu po 1,5 metų pertraukos vėl pradėti mokytis informatiką (žinoma prieš tai atsiskaityti ir už pertraukėlę). Čia dar ne viskas – prie mano planuotų lietuvių k., anglų k. egzaminų prisideda ir istorijos egzaminas. Kad ir kaip visa tai sudėtingai nuskambėjo, aš ranką prie širdies pridėjus sakau: „Jaučiuosi daug geriau. Taip, lyg pagaliau stovėčiau savam kely“. Ir tas jausmas patikėkit… Velniškai geras.

p.s. Mokykloje kabo vienas iš mano straipsnių, o šiandien galutinai buvau įkalbinta ir dėl interviu mokyklos laikraščiui :)

2. Kartojimas egzaminams. Na, sakyčiau šauniai :) Anglų k. kaip įprasta – papildomos pamokos nenueina veltui (pajaučiau progresą, kai pamačiau, kad sunkesnės egzamininio tipo užduotys tapo jau vienomis iš malonesnių!). Lietuvių kalboje man viskas einasi gan lengvai, nes juk daug kas siejasi su rašymu, kuris man labai prie širdies. Todėl gavus tam tikras užduotis dabar paprasčiausiai stengiuosi susieti jas su man įdomiom temom. Taip sunkūs dalykai tampa neįtikėtinai lengvi :)O dabar prisideda ir istorija, kuriai šią savaitę skyriau ypač daug dėmesio. Tai bus kietas riešutėlis, čia irgi yra skaičiai. Bet aš įveiksiu, žinau :) P.Coelho sakė, kad kai ko nors labai trokšti, visas pasaulis padeda tai įgyvendinti. Aš papildyčiau jį – kai sieki to, kas artimiausia tavo širdžiai, tada visas pasaulis neabejotinai – su tavim. Šiuo atveju tai nuostabi mano istorijos mokytoja :)

  

7. Mano sveikata puiki: Kiekvieną dieną mankštinuosi, išgeriu 2l vandens ir valgau tik tai, kas mano organizmui geriausia.

Šią savaitę klusniai sekdama daktarės patarimus, intensyviai nesportavau, nebėgiojau. Po praeito savaitgalio nesmagių patyrimų nesinorėjo to pakartoti :)

Vanduo – jau mano kasdienė duona. Turiu pasakyti, kad ypač paskutiniu metu pajaučiau rezultatus – dar labiau pasijautė organizmo reakcija į maistą. Pradedu vėl po truputėlį atsirinkti kas man tinka, o ko geriau privengti. Savijauta? Iš patirties sprendžiu, kad rezultatai pasimatys po maždaug kelių mėnesių, tačiau jau dabar jaučiasi tam tikras „apsivalymas“.

Maistas – planuose. Dėka blog‘ą lankančių skaitytojų atradau dėmesio vertus sveiko maisto gaminimo kursus. Aprimus visoms veikloms, projektams, pradėsiu juos lankyti :) Laukiu nesulaukiu. O dabartinė mano diena semi-vegetariška (valgiaraštyje – tik vištiena). Vaisiai, daržovės ir, kad ir kaip būtų „nesveikuoliška“ tai paminėti, bet – šokoladas. Aš laikausi tos minties, kad svarbiausia ne ką valgai, o su kokiom mintim valgai!

Sveikatos būklė. Atlikus kraujo tyrimus daktarės žodžiai tikrai privertė nusišypsoti: „Tikrai geras kraujas“. Mano nuojauta manęs niekada neapvilia. Todėl darau tik vieną išvadą – reikia ramiau reaguoti į kylančius sunkumus. „Kas nenužudo, tas daro mus stipresniais“ :) Ta proga jau nusprendžiau, kad sudalyvausiu Rugutės organizuojamoje kraujo donorystės akcijoje. Vieną kartą jau teko pasidalinti savo krauju ir jaučiausi tiesiog puikiai. Manau dar šiek tiek pozityvaus ir gero kraujo kažkam tikrai nepamaišys. Kas žino, gal net gyvybę išgelbės.

8. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.

Net atsilošiau ir pamąsčiau, o kaip gi mano šios savaitės laisvalaikis? Visiškai nesąmoningai įvykdžiau šį tikslą. Anksčiau būdavo dar pasiplanuoju kam galėčiau skirti laiką, su kuo pasimatyti, ką nuveikti. O šią savaitę savaime mačiau tik man malonius žmones. Būdavo užbėgi kokius reikalus sutvarkyti, o kai žmogus mielas širdžiai, tai leidi sau ir užsibūti, įsikalbėti :)) Dar vienas laimėjimas šiame tiksle – vakarai. Anksčiau vakarams palikdavau įvairiausius reikalus, sunkesnius darbus ir kvaršindavau sau galvą visą dieną „non- stop“. Dabar vakare susitikus su kuriuo žmogum iškart išjungiu mobilųjį, o ir, kaip jau minėjau, nuo 19val. aš pasiekiama tik artimiausiems ir vertiems šio laiko žmonėms. Perskaičiau darkart šį sakinį ir pagalvojau „Pasirodysiu kaip kokia nežinia ką primetanti“. Tebūnie, bet dėkui tam, kas atvėrė akis, nes darbų visada bus milijonai, rūpesčių dar daugiau, manęs visada ir visiem „skubiai“ reikės. Žinot, kai ateis ta paskutinioji, noriu prisiminti nepakartojamas akimirkas su mylimiausiais, o ne kompiuterio ekraną ar „užgrūstą“ dienotvarkę. O Jūs?

9. Aš išlaikau save finansiškai.

Dar viena šios savaitės naujovė – šis tikslas. Gerai apmąsčius supratau, kad mano dabartinis tikslas tikrai yra ne optimizuoti išlaidas (kurios ir taip optimizuotos), o pagaliau „nulipti tėvams nuo sprando“. O šią savaitę šis tikslas įvykdytas 90%.

  

10. Aktyviai užsiimu saviugda.

Karjera.  Paieškos beveik baigtos – kūrybinės industrijos. Galiu pasakyti tiek, pabendravus su studentais, pasidomėjus programa, šios studijos yra vienintelės, kurios Lietuvoje mane traukia. Taip yra minusų, ne tik pliusų. Galutinai užtvirtinsiu šį nuosprendį pabendravus su dėstytojais ir daugiau studentų, gavus dar keletą atsakymų į klausimus. Tačiau linkstu į šią pusę :)

Saviugda. Šią savaitę gyvenu „4 Hour Work Week“ ir V.Mačernio ritmu. „4 Hour Work Week“ yra ta knyga, kuri mane tikrai persekiojo :)) Prisiklausius neįtikėčiausių istorijų iš draugų, pažįstamų jau pradėjau jos dairytis. Kai ir anglų k. papildomų kursų mokytoja apie ją užsiminė, tą patį vakarą nuvykau į Akropolio „Baltų lankų“ knygyną, kur vėlgi visai nenustebau ją dar ir su nuolaida radusi! Na, ir nenusivyliau :) Visame šiame įraše jau galit pastebėti šios knygos savaitei įtaką – griežtas nuosprendis dėl kompiuterio ir mobiliojo, vakarai be reikalų, prioritetų skirstymas. Dar net neįpusėjau, bet kolkas tikrai rekomenduoju.

O V. Mačernis yra vienintelis mano mėgstamas poetas. Per daug mėgstamų ir neieškau, tačiau gal tai lėmė, jog jis jaunas mirė ir jo kūryba nespėjo pasenti, gal man artimos mintys, o galbūt kas nors, ko dar nespėjau suvokti. Tačiau kiekvienam vertėtų turėti tokį šaltinį, kuriame pastoviai atrandi vieną ar kitą atsakymą į kankinantį klausimą… Nes klausimų bus :)

 

SAVAITĖS IŠVADOS:

1. Intensyviai keičiuosi, tobulėju pati, o nuo manęs atsilikti nenori ir supanti aplinka.

2. Kai darai tą, ką tau lemta daryti, tai, kas įrašyta Tavo širdyje, viskas einasi taip lengvai, kad kartais sustoji ir pagalvoji kaip taip įmanoma? Nenustoju žavėtis gyvenimu. O jis spėju manimi :)

3. Kartais į mane pažvelgę žmonės mano, kad viskas man einasi labai lengvai, gyvenimas kaip „iš pieno plaukęs“. Turiu būtinai pasakyti – man sunkiau nei daugeliui kitų. Tai kodėl aš ne ta gyvenimu nusivylusi ir ant stogo atbrailos viena koja bestovinti? Viskas labai paprasta. Aš pati pasirinkau šį kelią ir kiekvienas sunkumas, kiekvienas žmogus mano gyvenime – tai pamoka. O didelės pamokos – tai ženklas, kad laukia Didelis Gyvenimas. Todėl kuo toliau, tuo labiau stengiuosi tą įsisamoninti ir atvirom rankom priimti visa, kas įvyksta. Nes tai įrodymas, kad nestoviu. Aš einu pirmyn.

Tikiuosi ir Jūs esat stiprieji, nes gyvenimas iš didelės meilės Jums, siunčia ir didžiausius išbandymus :) Jums lemta nueiti toliausiai.

Iveta

5 komentarai

  1. Žinai, per visą savo nugyventą gyvenimą sutikau nemažai žmonių, perskaičiau ne vieną blogų įrašą, tačiau tavasis pranoksta visus. Tu žmogus, iš didžiosios Ž raidės. Reta tokių žmonių, kurių nepuoštų veidmainiška šypsena. Kažkada buvo užduotis surašyti teigiamus ir neigiamus žmones pagal tave, žinai, jei dabar tą reiktų padaryti pirmoje teigiamų žmonių vietoje būtum Tu. Nesvarbu, kad tavęs nepažįstu, užtenka paskaityti Tavo įrašus kad suprastum, koks Žmogus juos rašo, spindintis nuoširdumu, gerumu, energija. Manau, pasisekė Tavo mokiniams, ne vienas norėtų turėti tokią mokytoją. Po sunkios dienos, kai atrodo nebeturi jėgų, nei noro kažką daryti geriau, pakanka užsukti čia ir paskaityti Tavo mintis, kad galėtum vienu žingsniu savo gyvenime pažengti į priekį. Pabandžiau vadovautis Tavo taisyklėmis, nors jau antra savaitė, rezultatai pas mane nekokie. Nors kai kur galiu pastebėti mažus pokyčius. Nelengva savo gyvenimą kurį gyvenai, savo požiūri, savo laiką išnaudoti kitaip, nei esi įpratus. Tu tą sugebi už tai Tave be galo gerbiu, gerbiu ir už tai, kad kažkam išgelbėjai gyvybę( pas mus ir buvo akcija, iš manęs būtų neėmę, tačiau net neabejoju, kad būčiau nėjus, nes paniškai bijau kraujo), gerbiu už Tavo šį blogą, kuris patikėk turi didelę reikšmę manau ne vieno žmogaus gyvenime. Jei kiekvienas žmogus spindėtu kaip Tu, gyventų ne tik dėl savęs, net neabejoju gyventume tokiame pasaulyje, kokio net nesame susapnavę. Sėkmės Tau. :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *