120% tikslų dešimtukas – 2 savaitė

Sveiki, mielieji!

Pasiilgta ramybė vėl pas mane, viena už kitą įdomesnės dienos, žavėjimasis ir mėgavimasis tuo, kas dedasi mano gyvenime… Sunku man nupasakoti žodžiais savo emocijas, tačiau įsijunkite šią dainą ir leiskitės drauge su manimi į kelionę po praėjusią savaitę:

1. Sąžiningai susiplanuoju kiekvieną dieną darbotvarkėje ir jos laikausi.

Visų pirma tai prieš pradedant savaitę susirašiau ką noriu per ją nuveikti. Aną savaitę to nedariau, nes užsilikusių darbų ir taip buvo labai daug, tad galvoti – ką veikt tikrai nereikėjo. Šią savaitę pamaniau, kad jau laikas būtų rimčiau į visa tai pažiūrėti. Ir susidūriau su viena problemėle. Taip, darbai surašyti, viskas persikėlė į dienotvarkę, tačiau kartais būdavo tikrai sunku prisiversti padaryti tam tikrus darbus. Todėl žinodama savo silpną vietą, „PATIUNINGAVAU“ SAVO DIENOTVARKĘ:

Tarp kiekvieno darbo esu palikusi 5-10min. pertraukėlę per kurią teoriškai yra patariama apskritai pakeisti darbo specifiką. Pavyzdžiui, jei rašau dabar šį įrašą Jums, tai pabaigus rašyti, turėčiau pasportuoti, išeiti pasivaikščiot – duoti kūnui padirbt. Taip, tai superinis dalykas. Tačiau, manau, to irgi turi būti sveikai. Žinodama, kad lentynose guli keletas man labai įdomių knygų, laukia keletas nuostabių filmų, sumaniau įvest šiek tiek kitas žaidimo taisykles. Kai padarau vieną numatytą darbą, turiu teisę perskaityti vieną skyrių tos knygos, nuo kurios sunku atsiplėšt, arba pažiūrėti 10min. to filmo, kuris prikausto prie ekrano. Oho kokia motyvacija po to sėst prie kito darbo ir jį kuo greičiau užbaigt :)))

p.s. Šią savaitę iš tiesų žaviuosi tuo, kaip sugebėjau būti sąžininga su savimi atliekant susiplanuotus darbus . Duodu 90%.

2, 3, 4 tikslai – Aš duodu kitiems dukart daugiau, nei gaunu sau.

1. 120proc. BLOG’as. Kaip taisyklė, kai skiri vienam daugiau, kitas nukenčia. Iš tolimesnių žodžių suprasit, kodėl šįkart blog’ui skyriau mažiau dėmesio. Suprantu, kad visame kame turi būti pusiausvyra, todėl tikrai bandau su laikau mokytis ją atrasti, pajausti ir viskam duoti savęs vienodai :) Na, tai kas dėl blog’o, Facebook’e gerbėjų skaičius pasiekė 260 žmonių. Ir kiekvienam naujam žmogui aš pati asmeniškai parašau, pasidomiu ką mano apie blog‘ą, klausiu nuomonės. Ir žinot džiaugiuosi, tegu kartais ir būna tie 15 laukiančių atsakymo laiškų, bet užtat žinau, jog gerbiu kiekvieną prisijungiantį žmogų ir jį vertinu, todėl ir skiriu tam laiko.

2. Projektas „Aš su Tavimi. Jei trumpai, tai pasakysiu taip – anksčiau aš laužiau visus ledus ir stengiaus įvairiausiais būdais sukontaktuoti su reikalingais žmonėmis, dabar viskas lengviau :) Nes reikalingi žmonės patys ateina pas mane. Ir labai gera jausti tą iniciatyvą. Ledai pralaužti. + 9 visiems gerai pažįstami žmonės. Ir šis tas, kas filmukui duos tarptautinio „svorio“. Taip pat jau turim pastovią vietą filmavimui, įranga irgi numatyta, verda idėjos kaip visa tai atrodys :) Beje, dalyvausiu viename konkurse su šia idėja ir esu nusiteikusi jį laimėti. Ir dar kas mane laaaabai džiugina – palaikymas iš aplinkinių. Man skambina žmonės ir sako kaip labai jie tiki tuo, ką darau ir linki nesustoti. Tai didžiulis paskatinimas man. Vis negaliu nustoti žavėtis tuo, kas dedas aplink…

3. Mano mokinys. Jau daviau pirmą namų darbą, aiškinamės ko viena iš kitos norim, ko sieksim drauge :) Galiu pasakyti taip, jog mokyti kitą yra žymiai sunkiau, nei mokytis pačiam. Bet aš tuo žmogum tikiu, ji – manim. Reiškia įveiksim.

5, 6 tikslai – aš aktyviai mokausi mokykloje ir ruošiuosi egzaminams.

1. Mokykla. Didžiuojuosi savimi. Išbandžiau mokymąsi taikant asociacijų metodą. Sugaišau visai ne daug laiko ruošimuisi, o parašiau tikrai gan užtikrintai kontrolinį darbą iš šių metų praeitos medžiagos. Buvo gera išgirsti iš mokytojos, kad darbas padarytas tikrai gan kokybiškai. Jei tik pastebėsit kaip jūs geriau prisimenate, koks jutimas jumyse vyrauja, galit labai palengvinti sau mokymosi procesą. Pavyzdžiui, aš esu visiška vizualė ir kinestetikė. Tai reiškia, kad viską kas mane supa aš ypač gerai suvokiu būtent rega ir lytėjimu. Todėl jei manęs paklausite kokį šokoladą aš mėgstu, pirma prisiminsiu kokios jis spalvos, kaip atrodo, koks jausmas jį liesti. Žinodama tai ir mokydamasi stengiuosi jungti būtent du pagrindinius savo jutimus :)

2. Kartojimas egzaminams. Vis dar ne kas su matematikos, lietuvių k. kartojimu ir malonumas su anglų kalba. Galbūt mano mokytoja motyvuoja, galbūt ji gudriai pateikia medžiagą man įdomiu ir užkabinančiu būdu, tačiau tai veikia stebuklingai. O ir aplinka mane labai motyvuoja mokytis anglų kalbą. Pastoviai susipažįstu su žmonėmis, kurie puikiai šneka šia kalba, kurie tam tikrą laiko tarpą gyvenę užsienyje. Pabuvus su jais aš jaučiu kaip labai man reikia šios kalbos :)

7. Mano sveikata puiki: Kiekvieną dieną mankštinuosi, išgeriu 2l vandens ir valgau tik tai, kas mano organizmui geriausia.

Su šiuo tikslu buvo labai blogai pusę savaitės, o kitą pusę savaitės sakyčiau tiesiog šauniai :) Kažkaip viską apvertė filmas „Earthlings“. Visiems stipresnių nervų rekomenduoju. Po šio filmo kiekvieną rytą mankštinuosi, nesuvalgiau nei kasnio mėsos (ir visiškai netraukia šiam momentui. Žinau, kad tokio tikslo neturėjau, tačiau kol man taip noris – tebūnie.), pirkdama maisto produktus rinkausi tuos, kuriuose minimaliai rasite visokių E. Šeimyna irgi prie to prisideda noriai. O paskatino dvi draugės :) Su vandeniu viskas irgi liuks. Geriam ir mėgaujamės. Džiugu žinoti, kad atsirado noras savimi ir stipriau pasirūpinti.

8. Aš turiningai leidžiu laisvalaikį.

Paskutinės dienos yra vienos iš pačių geriausių. Žinot kodėl? Nes pradedu atrasti pusiausvyrą. Atitinkamas laikas darbams, papildomoms veikloms ir atitinkamas laikas – malonumams. Darbo dienomis stengiausi sąžiningai viską atlikti tik vakarą skiriant malonumams, o štai nuo penktadienio už visą šį triūsą ir įdėtas pastangas gavau nuostabų laiką atgal grąžos :) Penktadienį apturėjau labai įdomų susitikimą, kuris įdomiu keliu mane atvedė iki drabužių kolekcijos ruošimo Klaipėdos šeštadienio renginiui. Kaip buvo įdomu… Pirmą kartą teko stebėti tokią veiklą, tokius žmones. Sužavėjo. Na, o šeštadienio vakaras jazz‘o ritmu, su gera drauge, su daug juoko ir „sveika“ vakariene. O sekmadienį buvau galvojus seses nusivesti į kino teatrą, tačiau neišdegė šis planas, todėl su drauge nukeliavom į kino teatrą. Žiūrėjom „Julie & Julia“. Ar čia veikėja, kuri taip pat rašė blog‘ą, ar čia biografiniais faktais paremtas filmas, ar čia nuostabi kompanija, ar čia dar kas ten žino kas, bet labai patiko. Nuteikė siekti savo svajonių, dalintis viskuom su Jumis, ir toliau taip iš širdies.
Jaučiuosi labai kokybiškai praleidusi savo laiką :)

9. Aš optimizuoju savo išlaidas.

Prisipažinsiu šią savaitę kiek mažiau stebėjau savo biudžetą. Tačiau rašydama žvilgtelėjau į užrašus kur, kiek, kam išėjo pinigėliai ir nustebau, viskas gan neblogai! Daugiau išėjo geriems tikslams, nei kad nereikalingiems dalykams.

10. Aktyviai užsiimu saviugda.

Paskutiniu metu labai daug dalykų atrandu. Ir pastoviai stengiuosi lipti iš savo komforto zonos. Jei tik jaučiu jog dvejoju: „Ką pagalvos kiti? Ar gerai atrodys?“, imu ir darau. Specialiai save stumiu iš to varžymo. Tai nėra vienadienis dalykas, tai sunku, prie jo – dirbti ir dirbti. Tačiau aš pasieksiu savo anksčiau ar vėliau.

Karjeros planas. Nepajudėjo pirmyn. Sakyčiau kaip tik pasimečiau kiek, nes suvokiau, kad sunku apsispręsti dėl studijų. Domiuosi, ieškau, galvoju kaip būtų geriau elgtis man, tačiau aplinka beproto spaudžia. Na, dėl vieno aš džiaugiuosi – nesileidžiu įtakojama kitų šiuo klausimu.

Kitas Variantas. Vis dar mokausi apie tai, kaip priimti kritiką, kaip gesinti konfliktą, kuris kyla kitam žmogui išsakant kritiką. Labai įdomu ir tikrai labai veiksminga. Net neabejoju, kad bus kur šią savaitę pasipraktikuot :)

SAVAITĖS IŠVADOS:

1.Visiems tikslams vis dar turiu priekaištų (manau, jų bus visada), bet apibendrinant,  įvykdžiau ~80% išsikeltų tikslų.

2. Pusiausvyra visame kame – gyvybiškai svarbu.

3. Intucija šią savaitę atvedė iki nuostabių žmonių. Manau, dažniau turėčiau ja kliautis.

4. Imti ir daryti – tai svarbiausia. Šnekos visada lieka šnekom, o ir liežuviu „pamalti“ moka puikiai kievienas. Keista, tačiau pradedu manyti, jog ir daryti tai, ką šneki yra jau vos ne talentas. Dauguma šneka. Mažuma veikia.  Šitokios perspektyvos veikimo srityje? Tai gal visai ir apsimoka imtis realių veiksmų a? :))

10 komentarų

 1. Algirdai, na, matai, tik dalį filmo taip pažiūriu :) Likusią dalį po visų darbų. Bet galiu pasakyti, kad šitaip žiūrint žymiai labiau įsigilini į visą filmą, daugiau dalykų pastebi :)

 2. Man, kaip visada , labai patiko tavasis įrašas :) Nu numirk – tai tikrai įkvepia. Nedirbtina. Kuo svarbiausia, skiriasi nuo savipagalbos „muilo“ kaip aš sakau :) Gražiai pateiki.
  Sėkmės šią savaitę :)

 3. Paskutinė 4 dalis man labiausiai patinka, tikrai tiesiog neĮTIKĖTINA kaip greitai ateina atlygis parodžius bent menkiausią iniciatyvą!! Dėl davimo tai irgi labai norėčiau atiduoti kitiems daugiau nei, kad gaunu. Tik va nuo šnekos prie darbų nelengva pereit. Reikia persilaužti, įveikti savo silpnybes. :)

 4. Perskaičiau dar sykį ir nesutinku su vienu dalyku – „Žinodama, kad lentynose guli keletas man labai įdomių knygų, laukia keletas nuostabių filmų, sumaniau įvest šiek tiek kitas žaidimo taisykles. Kai padarau vieną numatytą darbą, turiu teisę perskaityti vieną skyrių tos knygos, nuo kurios sunku atsiplėšt, arba pažiūrėti 10min. to filmo, kuris prikausto prie ekrano.“
  Juk knygos – ne tik laisvalaikis. Knygos – saviugda, jas būtina skaityti ir TIKRAI nereikia graužtis dėl to, kad kažko nepadarai ir skaitai knygą. Kitą kartą knyga ar geras filmas duoda daugiau žinių, naudos ir supratimo nei bet koks mokslo vadovėlis.

 5. juodojiarbata, ačiū ačiū, ši kaip tik ne iš lengvųjų :)

  Tadai, tikrai taip. Žinai yra tokios kaip lubos. Kai užsiimi saviugda gali išaugti iki pat tų lubų. Jos tikrai aukštos. Tačiau norėdamas praaugti tas lubas turi jau pradėti dalintis tuom su kitais, daryti kažką gero. Tada plūsta toookie dalykai, toookios galimybės į gyvenimą.

  Elvyra,tikrai pritariu! Ir dėkui.

  Kamanė, taip pritariu Tau dėl to, jog knygos – saviugda. Tačiau galiu pasakyti, kad jei nekontroliuočiau savęs, galėčiau tik tas knygas ištisai ir skaityti, o tai reiškia – kentėtų visos veiklos, mokslai ir t.t. Būtent todėl įsivedu sau tokias taisykles ir matydama rezultatus galiu pasakyti, kad tai yra žymiai geriau, nei kad nuolatos save lepinti.
  Žinoma, kiekvienam savo. Galbūt Tau geriau sekasi nevaržant taip savęs. Jei taip, tuomet tikrai baltai pavydžiu :))

  Leilani, reikia būti savimi. Man labai patinka vieni R.Doveikos žodžiai: „Dauguma žmonių tokie, kokių nėra“. Tai, manau, svarbiausia yra paprastumas. Ačiū!

 6. Man kilo klausimas. Kaip tu prasimušei į visuomenę? Ir išvis… Iš kur tiek ryžto, ištvermės ir disciplinos. Tavo tikslai įkvepiantys, tačiau nesugebu prasilaužti… Žaviuosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *